Kolejka ciężarówek na obwodnicy Przemyśla. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Kolejka ciężarówek na obwodnicy Przemyśla. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Pilna nota Ukrainy. Żądania Kijowa wobec Warszawy

Redakcja Redakcja Polityka zagraniczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 161
Ukraiński ambasador w Polsce poinformował, że ambasada w Warszawie skierowała pilną notę do polskiego MSZ, w której domaga się odblokowania granicy. Wasyl Zwarycz za pośrednictwem Facebooka przekazał: „Ambasada pilnie skierowała kolejną oficjalną notę do MSZ RP, domagając się odblokowania ruch pojazdów towarowych”.

Pilna nota Ukrainy. Kijów chce, by Polska usunęła blokady na granicy

„W związku ze śmiercią drugiego niestety ukraińskiego kierowcy, który prowadził ukraińską ciężarówkę i stał w kolejce spowodowanej strajkiem polskich przewoźników przed dorohuskim punktem kontrolnym, ambasada pilnie skierowała kolejną oficjalną notę do MSZ RP, domagając się odblokowania ruchu pojazdów towarowych. Odpowiednie sygnały zostały przekazane także Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji RP” - napisał na Facebooku Zwarycz.

„Apelujemy do polskich władz o podjęcie zdecydowanych działań w sprawie odblokowania ruchu drogowego i skończeniem ze staniem w kolejkach przez wiele kilometrów bez odpowiednich warunków przez ukraińskich, polskich i zagranicznych kierowców ciężarówek; kierowców, którzy stali się zakładnikami działań organizatorów” - dodał ukraiński wysoki urzędnik.

Protest polskich przewoźników i rolników na polsko-ukraińskiej granicy 

Przypomnijmy, że na granicy polsko-ukraińskiej trwa protest polskich przewoźników, do którego dołączyli również rolnicy. Na miejscu pojawili się w czwartek także politycy, m.in. Krzysztof Bosak oraz Michał Kołodziejczak.

Sytuacja jest coraz trudniejsza. Ukraińskie stowarzyszenie przewoźników poinformowało o śmierci drugiego kierowcy na granicy polsko-ukraińskiej.

KW

Źródło zdjęcia: Kolejka ciężarówek na obwodnicy Przemyśla. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj161 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka