ekstraklasa.gov
ekstraklasa.gov

Wiemy, ile TVP zapłaci za pokazywanie PKO Ekstraklasy. Zawrotna kwota

Redakcja Redakcja Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Do mediów wyciekły informacje dotyczące transmisji meczów PKO Ekstraklasy w telewizji. "Przegląd Sportowy" poinformował, że TVP osiągnęła porozumienie z władzami ligi i z głównym nadawcą stacją Canal+ do kupna sublicencji, w ramach której będzie ona transmitować jeden mecz z każdej kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Poznaliśmy też kwotę tej transakcji.

Zwrot w sprawie meczów PKO Ekstraklasy w telewizji

Sprawa zakupu sublicencji jest wyjątkowo dynamiczna. "Przegląd Sportowy" donosi, że po trudnych i długich negocjacjach, rozgrywki PKO Ekstraklasa mogą wrócić na anteny w TVP już w najbliżej kolejce, czyli w ten weekend.

Przypomnijmy, że prawa do transmisji PKO Ekstraklasy na sezony 2023-27 kupiło Canal+. Telewizja ta miała w ramach ustnego porozumienia z TVP odsprzedać jej jeden mecz w tygodniu za ustaloną kwotę. Taki zapis w kontrakcie Canal+ zawarło ze spółką Ekstraklasa SA.

Problem pojawił się jednak w tym sezonie. Nieoficjalnie prezes Telewizji Polskiej nie był zainteresowany zakupem jednego meczu na kolejkę za sporą kwotę.


TVP będzie pokazywać mecze PKO Ekstraklasy. Zawrotna kwota kontraktu

- Prawa do rocznej sublicencji z raptem jednym meczem w tygodniu wyceniono w gabinetach przy ul. Woronicza na ok. 7-8 mln zł. Przy takiej kwocie była szansa, że inwestycja zwróci się z reklam i współpracy ze sponsorami - przekazał portal Sport.pl.

Ta kwota miała jednak "zostać przyjęta z irytacją przez władze Canal +". Ostatecznie stronom udało się jednak dojść do porozumienia.

Przez ponad miesiąc dopinano szczegóły umowy dotyczące sublicencji dla TVP. Mowa o 30 milionach złotych, czyli ponad dwa razy mniej niż poprzednio, ale znacznie więcej od pierwszej oferty TVP. Umowa ma obowiązywać do końca sezonu 2023/2024. 

MB

Fot. Baner PKO BP Ekstraklasy. Źródło: Ekstraklasa.gov

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Sport