n/z: Neonet. fot. materiały prasowe
n/z: Neonet. fot. materiały prasowe

Wielka sieć sklepów ogłasza upadłość. Na polskim rynku była od 20 lat

Redakcja Redakcja Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
Sieć Neonet po 20 latach działalności ogłosiła upadłość. Wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego został wpisany do repertorium Krajowego Rejestru Zadłużonych przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu. Zarząd firmy zapowiada restrukturyzację, ale do porozumienia z wierzycielami i kontrahentami jest bardzo daleko. A jeszcze w końcówce listopada Neonet otworzył swoją kolejną placówkę.

Neonet ogłasza upadłość

"Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VIII Wydział Gospodarczy w sprawie o ogłoszenie upadłości dłużnika, którym jest NEONET Spółka akcyjna, zarządził o wpisaniu do repertorium GU sygn. akt WR1F/GU/787/2023 wniosku dłużnika, złożonego w dniu 28 listopada 2023 r." - przekazano w obwieszczeniu zarządzenia o wpisaniu do repertorium wniosku o ogłoszenie upadłości. 

Wpis o ogłoszeniu upadłości przez Neonet jest już widoczny w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (KRZ). Zaskakujący jest więc fakt, że Neonet otworzył nowy sklep w Kępnie dokładnie w tym w samym dniu, gdy wniosek o upadłość wpisano do repozytorium, czyli 30 listopada br.


Zarząd spółki Neonet tłumaczy w oświadczeniu, że decyzja o złożeniu wniosku restrukturyzacyjnego to odpowiedź na problemy płynnościowe Spółki, które mają być konsekwencją niezależnych od firmy czynników jak aktualna sytuacja na rynku sprzedaży AGD, RTV, GSM i IT. Dostrzegając istniejące zagrożenia oraz działając w trosce o bezpieczeństwo i ciągłość zakupów realizowanych przez Klientów, Zarząd Neonet jest przekonany, że postępowanie restrukturyzacyjne stanowi odpowiednią formę uzdrowienia zaistniałej sytuacji.

Neonet wnioskuje o upadłość, ale chce dalej prowadzić działalność

"Jednocześnie Zarząd Spółki NEONET S.A. zdecydowanie podkreśla, że złożona w dniu 27 listopada 2023 sanacja nie jest postępowaniem upadłościowym. Jest jednym z postępowań restrukturyzacyjnych, w ramach którego ma nastąpić reorganizacja firmy ukierunkowana na rozwiązanie aktualnych trudności i umożliwienie dalszego rozwoju biznesowego w kolejnych kwartałach 2024 roku. Zarząd Spółki NEONET S.A. jest zdeterminowany do uzdrowienia przedsiębiorstwa i prowadzenia działalności. Zarząd Spółki NEONET S.A. informuje także, iż w dniu 28 listopada 2023 roku, złożony został także wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Krok ten został podjęty wyłącznie na wypadek, gdyby w toku priorytetowego postępowania sanacyjnego nie udało się osiągnąć konsensusu między Spółką, a jej kontrahentami. Spółka nie zakłada, aby do tej sytuacji miało dojść, natomiast z uwagi na zabezpieczenie interesu kontrahentów i wierzycieli Spółki, Zarząd NEONET S.A. podjął decyzję o złożeniu obu wniosków" - czytamy w oświadczeniu zarządu spółki.


Neonet zapewnia też, że w trakcie procesu restrukturyzacji żaden klient sieci Neonet nie będzie odczuwał z tego powodu komplikacji podczas zakupów oraz obsłudze obecnych oraz przyszłych zamówień realizowanych w sklepach stacjonarnych oraz online.

"Podjęte kroki nie mają wpływu na procesy sprzedażowe oraz prawa konsumentów. Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklepy internetowe nadal będą prowadzić sprzedaż, a wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami, Klienci będą mogli bez przeszkód korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru. Na dotychczasowych zasadach będziemy realizować obsługę sprzedażową i posprzedażową" - czytamy w oświadczeniu.

Neonet jest polską siecią sklepów, na rynku działała od 2003 roku. W sklepach sieci można kupić sprzęt RTV i AGD, telefony komórkowe, tablety, sprzęt i akcesoria fotograficzne, konsole oraz sprzęty gospodarstwa domowego W 2023 roku Neonet posiadał około 300 placówek w całym kraju. 

n/z: Neonet. fot. materiały prasowe

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka