Logo UPC Polska, na budynku w al. Jana Pawła II w Warszawie. fot. PAP/Radek Pietruszka
Logo UPC Polska, na budynku w al. Jana Pawła II w Warszawie. fot. PAP/Radek Pietruszka

Klienci kolejnego wielkiego miasta odcięci przez Play i UPC. Co się dzieje?

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
Trwa zaprowadzanie nowych porządków przez Play po przejęciu sieci kablowej UPC Polska. Rezygnacja z oferty analogowej przyspiesza, a w grudniu proces migracji uderzył w Warszawę. Co zrobić, gdy nie będziemy mieli sygnału, a jesteśmy klientami Play i UPC?

Rewolucja w Play i UPC trwa w najlepsze 

W stolicy Polski telewizyjna sieć analogowa jest systematycznie wyłączana. O sprawie poinformował portal Wirtualnemedia.pl, który zdobył informacje na temat procesu migracji do oferty cyfrowej od biura prasowego Play.

Operator podkreśla, że abonenci sieci z analogową telewizją kablową mogą zmienić pakiet w bardzo prosty sposób.

"Nieliczni klienci, którzy wciąż z niej korzystali zostali z wyprzedzeniem powiadomieni o planowanych zmianach. Otrzymali również propozycję przejścia na nowoczesną telewizję cyfrową wraz z dekoderem na atrakcyjnych warunkach, aby wciąż mogli oglądać swoje ulubione programy w jeszcze lepszej jakości obrazu i dźwięku. Zwolnione częstotliwości zostaną wykorzystane do dalszej poprawy jakości świadczonych przez nas usług cyfrowych" - tłumaczy w oświadczeniu sieć Play.


Jak przypomina portal, taka sama operacja została przeprowadzona w listopadzie w Katowicach. Kanały analogowe zastąpiły plansze z informacją o zakończeniu ich emisji. Abonenci UPC Polska z Katowic przekazywali w tamtym czasie na forum.satkurier.pl, że dostali powiadomienia od operatora, w których zapowiadano zmiany częstotliwości nadawania niektórych cyfrowych kanałów. Wynikało to z zwolnienia pasma przez stacje analogowe. Cyfrowe kanały zajęły dotychczas zajmowane przez nie częstotliwości.

Biuro prasowe Play nie przekazało natomiast informacji o dacie całkowitego zakończenia emisji analogowej w Polsce.

Play wydzwania do klientów UPC na potęgę

W ostatnim czasie konsultanci Play dzwonią do dotychczasowych klientów UPC Polska i namawiają ich do migracji do nowych ofert.

" Od początku września wybrani klienci posiadający usługi UPC otrzymują propozycję przejścia na nowe oferty Play na warunkach promocyjnych. Nie jest to wyłącznie wymiana urządzeń na bardziej nowoczesne, czyli Play Box Net oraz Play Box TV, a propozycja zmiany usług na rozwiązania Play. Wyrażenie zgody na naszą propozycję jest całkowicie dobrowolne, klienci nadal mogą korzystać ze swoich usług na dotychczasowych niezmienionych warunkach" -  obiecywał Play.

Zmiana jest związana z większą prędkością internetu i nieznaczną podwyżką opłat abonamentowych. W efekcie konieczna jest też wizyta instalatora, która kosztuje 50 zł. W poprzednich latach firma UPC instalowała router bez żadnych opłat.Ze względu na fuzję UPC Polska i Play, nie ma możliwości rozwiązania umowy przed zakończeniem okresu zobowiązania.

n/z: Logo UPC Polska, na budynku w al. Jana Pawła II w Warszawie. fot. PAP/Radek Pietruszka

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura