fot. ORLEN
fot. ORLEN

Wielka fuzja na rynku energetycznym. Orlen Projekt łączy siły z Energą Invest

Redakcja Redakcja Paliwa Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Zakończył się proces łączenia spółek projektowych: Orlen Projekt i Energa Invest - poinformowała w środę Grupa Orlen. Jak podano, połączenie nastąpiło przez przeniesienie całego majątku Energa Invest do Orlen Projekt.

Kluczowa fuzja na rynku energetycznym. "Duże wzmocnienie"

Jak zaznaczyła Grupa Orlen, konsolidacja Orlen Projekt i Energa Invest wzmacnia Grupę Kapitałową Orlen Projekt, w skład której wchodzą już Orlen Projekt Ceska Republika oraz Energop. Trwają też prace nad włączeniem do tej grupy kolejnej spółki - PGNiG Gazoprojekt.

- Integracja spółek projektowych Grupy Orlen pozwoli w pełni wykorzystać ich potencjał wynikający między innymi z doświadczenia i kompetencji pracowników, którzy jednocześnie zyskują nowe możliwości rozwoju w ramach wiodącej firmy z branży EPC na polskim rynku - powiedział prezes Orlen Projekt Marcin Kasza, cytowany w komunikacie spółki.


Śmiałe inwestycje Orlenu na czeskim rynku

Orlen poinformował, że celem działania spółki Orlen Projekt Ceska Republika będzie kompleksowa realizacja projektów instalacji rafineryjnych, petrochemicznych, energetycznych oraz związanych z ochroną środowiska na rynku czeskim. Energop to z kolei producent rurociągów przesyłowych, którego specjalizacją są instalacje dla sektora rafineryjnego, petrochemicznego i chemicznego.

PGNiG Gazoprojekt to spółka działająca w sektorze infrastruktury gazowej i paliw płynnych, która koncentruje się na zadaniach związanych ze strategicznymi projektami magazynowania i przesyłu gazów i paliw, obejmujących opracowanie kompleksowej dokumentacji prawnej i technicznej, uwzględniającej również prace studyjne i koncepcyjne.

Grupa Orlen to spółka akcyjna, multienergetyczny koncern, w którym Skarb Państwa ma 49,9 proc. akcji. Posiada m.in. rafinerie w Polsce, Czechach i na Litwie oraz sieci stacji paliw w Polsce, Niemczech, Czechach oraz na Słowacji, Litwie i Węgrzech.

MB

Fot. Orlen. Źródło: Orlen

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka