Portal TVP Info znów działa. Screen: TVP Info
Portal TVP Info znów działa. Screen: TVP Info

Już jest nowy portal TVP Info. Nie wszystko zostało skasowane

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Widzowie i czytelnicy znów mogą korzystać z portalu tvp.info i kanał stacji na YouTube. Nie wszystkie treści z archiwum są jednak dostępne. Nie ma na przykład krytykującego TVN programu „Jak oni kłamią”. Nowym serwisem tvp.info kieruje Andrzej Jaszczyszyn. Szef portalu przekazał Wirtualnym Mediom: „W ostatnich dniach weryfikowaliśmy treści z serwisu pod kątem rzetelności warsztatu dziennikarskiego. Materiały z pogranicza propagandy, które nie przeszły tej weryfikacji, nie będą udostępnione publicznie”.

Portal TVP Info znów czynny

Serwis internetowy tvp.info był niedostępny od 20 grudnia. Kanał telewizyjny TVP Info zaczął ponownie nadawać 29 grudnia. Skasowano również kanał TVP Info na YouTube. Miał 361 tys. subskrybentów, a zamieszczone na nim ok. 30 tys. treści zanotowało łącznie ponad 365 mln odtworzeń. To tam dostępny był – w kilku wersjach językowych – serial dokumentalny „Reset” Sławomira Cenckiewicza i Michała Rachonia. 

W poniedziałek 15 stycznia ponownie ruszyła strona internetowa TVP Info, a także kanał stacji na YouTube.

W materiale prasowym ogłaszającym powrót, podpisanym „redakcja”, czytamy: „Drodzy Czytelnicy portalu tvp.info – wracamy. Znów jesteśmy dla Was na żywo – z informacjami z kraju i ze świata, relacjami, wideo, wydarzeniami kulturalnymi i ciekawostkami naukowymi. Mamy obowiązek Was informować o ważnych i ciekawych wydarzeniach, a przy tym zachować »bezstronność, wyważenie i niezależność, wysoką jakość i integralność przekazu«”.

Co z kontem TVP Info na X (dawniej Twitter)

Wirtualne Media podają, że nie wiadomo obecnie, czy TVP uda się odzyskać kontrolę nad kontem TVP Info w serwisie X. 

Ostatni wpis pojawił się na nim w czwartek 11 stycznia po godzinie 15:00, informował w nim o tłumach zmierzających na marsz zwolenników PiS. Za konto TVP Info na X odpowiadał Samuel Pereira. Konto TVP Info w X ma 858,4 tys. obserwujących.


Stare materiały na nowym TVP Info

Nie wszystkie materiały archiwalne zniknęły. Wciąż można przeczytać na stronie TVP Info - przynajmniej w momencie publikacji tego tekstu - choćby artykuł „Trzaskowski nie był znany z pracowitości. Jego atutem była relacja z Tuskiem” z wypowiedzią Samuela Pereiry albo tekst „wychodzą na jaw nowe fakty dotyczące szefowej TVN Katarzyny Kieli”, która „wyrosła z najgorszej antypolskiej tradycji”.

Znajdziemy na nowej stronie także materiały informacyjne: „Kolejne problemy Romana Giertycha. Jest wniosek o wszczęcie postępowania” albo „Kandydatka KO do Sejmu zatrzymana. Usłyszała zarzuty”.

Po 17 dniach po wznowieniu nadawania kanał TVP Info ma średnio 1,45 proc. udziału. Stacja zanotowały ogromny spadek oglądalności względem poprzedzającego okresu długofalowego, ale w ostatnich dniach jej wyniki rosną. Wyraźnie wyższe wyniki od czołowego newsowego kanału TVP notuje Telewizja Republika - podają we wtorek w raporcie Wirtualne Media.


Stankiewicz i Sekielscy na łamach nowego portalu TVP Info?

Dr Krzysztof Grzegorzewski z Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego mówi Press.pl, że nowa TVP.Info powinna zaprosić do współpracy „ludzi takich jak on”. Ekspert równocześnie wskazuje, że wśród nowych komentatorów nie powinno zabraknąć choćby Andrzeja Stankiewicza z Onet.pl i braci Sekielskich, autorów głośnych filmów dokumentalnych o pedofilii w Kościele katolickim. Dr Grzegorzewski proponuje nowej TVP Info jako publicystę również prof. Antoniego Dudka, częstego gościa i rozmówcę Salon24.pl.

A wy kogo chętnie widzielibyście jako publicystów i dziennikarzy portalu TVP Info w 2024 roku?

KW

Źródło zdjęcia: Portal TVP Info znów działa. Screen: TVP Info

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura