Inicjatywa znanych prawicowych publicystów. Wkrótce powstanie partia?

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 150
Witold Gadowski i Wojciech Sumliński powołali Ruch Obrony Polaków. Będzie to stowarzyszenie, które deklaruje obronę polskiej suwerenności, bezpieczeństwa i zaprasza wszystkich do udziału. Trzecim współtwórcą inicjatywy jest Rafał Piech, samorządowiec z organizacji Polska Jest Jedna, kontestującej potrzebę szczepień na COVID-19 i obostrzenia w pandemii koronawirusa.

Gadowski i Sumliński łączą siły z samorządowcem 

- Razem z Witoldem Gadowskim i Rafałem Piechem powołaliśmy dziś do życia Ruch Obrony Polaków! Szczegóły wkrótce - ogłosił pisarz Wojciech Sumliński w mediach społecznościowych. 

- Powołaliśmy Ruch Obrony Polaków - oświadczył Witold Gadowski, niegdyś dziennikarz śledczy, obecnie YouTuber i publicysta, piszący do "Niedzieli" i "Gazety Polskiej". 

Gadowski udostępnił deklarację ideową Ruchu Obrony Polaków. Ma on koncentrować się na obronie polskiej suwerenności i bezpieczeństwie, a także odbudować poczucie sprawiedliwości w kraju. "Mając poczucie odpowiedzialności za przyszłość naszego kraju i za los naszych dzieci, czujemy się w obowiązku wspólnie zainicjować działania w obronie Polski i Polaków" - czytamy. Nie wiadomo, jaki jest program przyszłego stowarzyszenia i czy zamieni się ono formalnie w partię polityczną. 

  


Łączy ich podejście do COVID-19

Twórców Ruchu Obrony Polaków spaja krytyka podejścia do pandemii koronawirusa i szczepień na COVID-19. Witold Gadowski twierdzi, że preparaty na wirusa są oszustwem, a wirus stworzono w laboratorium i celowo rozprzestrzeniono z Wuhan. Sumliński nazywał ówczesny kryzys "fałszywą pandemią", a Piech to prezydent Siemianowic Śląskich. Tworzona przez niego Polska Jest Jedna, zarejestrowana w 2021 r., sprzeciwiała się obowiązkowym szczepieniom. 

Fot. Witold Gadowski (w środku), Wojciech Sumliński (z lewej), Rafał Piech (z prawej)/X


GW 

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura