fot. X/Facebook
fot. X/Facebook

Nowacka wspomina związek z Zandbergiem. Poderwał ją na "cytat z Marksa"

Redakcja Redakcja Lewica Obserwuj temat Obserwuj notkę 63
Związek minister edukacji Barbary Nowackiej i posła Razem Adriana Zandberga był przez wiele lat tajemnicą poliszynela. Wspomniani politycy niechętnie rozmawiali na ten temat z dziennikarzami. Nowacka raz zrobiła wyjątek od tej reguły i udzieliła szczerego wywiadu "Dużemu Formatowi", w którym opowiada o swojej młodzieńczej miłości.

Związek Zandberga i Nowackiej. Wipler ujawnił

O związku obu polityków jako pierwszy poinformował w 2016 roku obecny poseł Konfederacji Przemysław Wipler. Polityk podczas jednego z wywiadów zdradził, że poznał parę na imprezie w czasach studenckich. Opisywana sytuacja miała miejsce pod koniec lat 90. Warto dodać, że Nowacka była o 4 lata starsza od swojego ówczesnego partnera.

Związek przetrwał zaledwie 3 lata, ale wiele wskazuje na to, że para rozeszła się w zgodzie. Ostatecznie oboje polityków założyło swoje rodziny. Zandberg został ojcem dwojga dzieci.


Nowacka o Zandbergu: Zaciekawił mnie jego intelekt

Do plotek na temat dawnego związku odniosła się Barbara Nowacka w rozmowie z "Dużym Formatem". Przyznała, że jej znajomość z Adrianem Zandbergiem miała miejsce.

- Zaciekawił mnie jego intelekt, wiedza, umiejętność jej używania - to mi się w ludziach podoba. Miał 18 lat, był o cztery lata młodszy, taki chłopiec jeszcze. Żywy, wesoły, serdecznie mnie bawił - powiedziała.

W dalszej części wywiadu opowiedziała anegdotę, że Zandberg zaimponował jej cytatem z dzieła Marksa, który po jakimś czasie okazał się być... wymysłem przyszłego lidera Razem.

- Kiedyś dyskutował zaciekle o cytacie z Marksa, podawał numer strony i datę wydania. Po czym ze śmiechem przyznawał, że takiego wydania nigdy nie było. Ale ludzie się nabierali - przyznała.

Zandberg i Nowacka chodzili do tego samego liceum

Co ciekawe, politycy chodzili do tego samego liceum. Ukończyli oni Autorskie Liceum Ogólnokształcące nr 42 mieszczące się na warszawskim Mokotowie. Dodajmy, że jest to placówka prywatna.

Zdjęcia przyszłych polityków do dzisiaj można oglądać na tablicach umieszczonych w holu placówki. Wiszą obok siebie.

MB

Fot. Barbara Nowacka i Adrian Zandberg. Źródło: Canva, X, Facebook

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka