Beata Michniewicz, fot. Polskie Radio
Beata Michniewicz, fot. Polskie Radio

Ponad 40 lat pracowała w Trójce. Weszła ekipa "likwidatorów" i ją wyrzuciła

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 71
Polskie Radio kończy współpracę z Beatą Michniewicz, dziennikarką związaną z rozgłośnią od 41 lat. Michniewicz od lat prowadziła "Salon Polityczny Trójki" i "Śniadanie w Trójce", gdzie przepytywała polityków. Dziennikarka nie komentuje sprawy, ale ludzie z branży stanęli w jej obronie.

Beata Michniewicz dostała wypowiedzenie

Do piątku Michniewicz prowadziła jeszcze „Salon polityczny Trójki” (emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 8.45), a w sobotę o „Śniadanie w Trójce” o godz. 9.05, ale od kilku dni na jej biurku leżało wypowiedzenie.

Według rozmówców "Presserwisu" Beatę Michniewicz od wywiadów politycznych odsunęły nowe władze Polskiego Radia, które miały również zdecydować o rozstaniu z dziennikarką. Spółka nie chce komentować sprawy, milczy również sama dziennikarka.  – Nie chcę tego komentować – mówi "Presserwisowi".

Zwolnienie Beaty Michniewicz wywołało wiele emocji w środowisku dziennikarskim.


Komentarze po zwolnieniu Beaty Michniewicz

"Puknijcie się wszyscy "likwidatorzy" w głowę! Beata Michniewicz w Polskim Radiu pracowała 40 lat, przetrwała nie jedną władzę i była w swoich audycjach rzetelna i obiektywna" - napisała Joanna Mizołek.

"Zwolnienie Beaty Michniewicz z "uśmiechniętej" Trójki, odzyskanej przez nową władzę, to i idiotyzm, i gorzka ironia. Mówimy bowiem o osobie, która przyszła tam pracować w okresie jeszcze solidnego Peerelu, a kiedy już w III RP prowadziła swoje rozmowy, była na ogół przezroczysta" - skomentował Łukasz Warzecha.

"Rzetelna dziennikarka, nieraz się z nią zresztą ostro spierałem. Zwalniają ją by zastraszyć resztę" - napisał Wiktor Świetlik, polemizując z artykułem Agnieszki Kublik.

" target="_blank">https://twitter.com/WiktorSwietlik/status/1764512407148265617[/twitter-tweet]

Polityk PiS Jarosław Sellin podziękował dziennikarce za profesjonalizm.

Jacek Gądek zastanawia się, czy z Beatą Michniewicz będzie jak z Markiem Sierockim. Ferment po informacji o jego zwolnieniu był tak duży, że ostatecznie dziennikarz muzyczny nie stracił pracy.

Beata Michniewicz wymyśliła Srebrne Usta

Beata Michniewicz pracę w Trójce zaczęła w 1983 roku. Od tamtego czasu pracowała nieprzerwanie w rozgłośni, niezależnie od zmieniających się ekip politycznych. Prowadzącą "Salon polityczny Trójki" i "Śniadanie w Trójce" została kilkanaście lat temu. Jest pomysłodawczynią plebiscytu Srebrne Usta na najoryginalniejsze wypowiedzi polityków, który organizowano od 1992 roku, a zawieszono cztery lata temu za prezesury Agnieszki Kamińskiej.

Przez kilka lat wywiady polityczne na przemian z Michniewicz prowadzili Paweł Lisicki z „Do Rzeczy” i Bartłomiej Graczak, wówczas związany z TVP Info.

Od poniedziałku wywiady o tematyce polityczne ma prowadzić w Trójce Sylwia Białek z Informacyjnej Agencji Radiowej.

ja

Na zdjęciu Beata Michniewicz, fot. Polskie Radio

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura