fot. Facebook/Milionerzy
fot. Facebook/Milionerzy

Wygrał "Milionerów", internauci zdziwieni. Burza w sieci o pytanie finałowe teleturnieju

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Mateusz Żaboklicki, poeta, tłumacz i fotograf wygrał szóstą edycję programu "Milionerzy", odpowiadając na wszystkie pytania, które zadał mu Hubert Urbański. Internauci komentują, że zbyt łatwo było zdobyć główną nagrodę. Finałowe pytanie ich zdaniem było warte co najwyżej 5 tysięcy, a nie milion złotych.

Mateusz Żaboklicki wygrał "Milionerów"

"Milionerzy" to program, który gości na antenie TVN z przerwami od 1999 roku. W tym sezonie uczestnicy mieli do dyspozycji cztery koła ratunkowe. Nowością jest możliwość zamiany pytania.

Mateusz Żaboklicki ogrywał rywali już na etapie "Kto pierwszy, ten lepszy", a potem, w dalszej części rozgrywki, udzielił poprawnych odpowiedzi na wszystkie 12 pytań, nie wykorzystał nawet wszystkich "kół ratunkowych". Grę rozpoczął od pokonania swoich konkurentów w porządkowaniu łacińskich liczebników. Wątpliwości wystąpiły przy pytaniu o króla Polski, który koronowany był w wieku zaledwie 10 lat. Tu Mateusz skorzystał z pomocy publiczności.

Kolejne koło ratunkowe (50:50) wykorzystał przy pytaniu o państwo, którego męska reprezentacja piłki nożnej odniosła najwięcej zwycięstw na mundialach. Reszta zagadnień nie stanowiła dla tłumacza większego problemu. Znał również odpowiedź na finałowe pytanie, ale wykorzystał wtedy telefon do przyjaciela, by go pozdrowić, bo znajomy podpowiadał mu odpowiedź... błędną.Pytanie finałowe w "Milionerach" było za łatwe?

Jak brzmiało pytanie? Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy:
A) gadów
B) płazów
C) ptaków
D) owadów

Poprawna odpowiedź to D, do tetrapodów nie zaliczamy owadów.

Internauci zastanawiają się, czy to było najłatwiejsze pytanie za milion w "Milionerach" w całej historii programu? Zresztą wykazał sam zawodnik. Od razu wyliczył, że gady, płazy i ptaki mają po cztery kończyny, a zatem są tetrapodami. Owady mają sześć nóg, a więc tu nie pasują.


Kim jest nowy zwycięzca "Milionerów"?

Mateusz Żaboklicki ma 33 lata, jest nagradzanym poetą, tłumaczem z języków klasycznych, dramatopisarzem i fotografem. Pracuje jako fotograf na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, jest żonaty i ma dwóch synów.

Żaboklicki za debiutancki tom poetycki „Nucić” (Dom Literatury/Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, Łódź 2021) zdobył Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny za debiut roku 2021 oraz II miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2021. Jest też laureatem Nagrody Specjalnej oraz Nagrody Publiczności na XXV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina 2019.

Redakcja "cozatydzien.tvn.pl" zapytała zwycięzcę, na co przeznaczy wygraną. - Wydamy na bezpieczeństwo, wygodę i przyjemności
- odpowiedział krótko Mateusz Żaboklicki.

Do tej pory finałowe pytania padły w teleturnieju 31 razy, ale poza Żaboklickim jedynie pięciu osobom udało się odpowiedzieć na nie poprawnie. Zwycięzcami byli:  doktorant Krzysztof Wójcik (2010),  emerytowana nauczycielka Maria Romanek (2018), filolożka klasyczna Katarzyna Kant-Wysocka (2019), muzykolog Jacek Iwaszko (2021), księgowy Tomasz Orzechowski (2022).

ja

Na zdjęciu Mateusz Żaboklicki, fot. Facebook/Milionerzy TVN

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj9 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura