I Gala Strike King. Fot. Strike King/Daniel Grzesiowski
I Gala Strike King. Fot. Strike King/Daniel Grzesiowski

4 PORY ROKU by Strike King. Znamy datę kolejnej gali, wielka gratka dla fanów K-1

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Sporty walki wracają do źródła. Po świetnym wydarzeniu w Kopalni Soli "Wieliczka", federacja Strike King właśnie ogłosiła datę i miejsce kolejnego wydarzenia. Organizatorzy tym razem zapraszają fanów sportów walki do Starej Zajezdni by DeSilva w Krakowie, gdzie 20.04.2024 r. zmierzą się w ringu zawodowi kickboxerzy z Polski i zza granicy. Bilety są już w sprzedaży. Salon24 jest głównym patronem medialnym wydarzenia.

Duże zainteresowanie pierwszą edycją Strike King

Pierwsza gala Strike King odbyła się w wyjątkowym miejscu jakim bez wątpienia jest Kopalnia Soli „Wieliczka”. Premierowa edycja, którą mieliśmy okazję oglądać 13. stycznia tego roku przyciągnęła na widownię wiele znamienitości ze środowiska sportów walki i nie tylko. Nie zabrakło Przemysława Salety, który jest Ambasadorem Strike King.

Podczas walk wśród publiczności, a także w studiu można było zobaczyć Izu Ugonoha. Na Gali pojawili się także artyści, a wśród nich DJ Decks, Szpaku, Śliwa czy Waco. Do ringu weszło wielu znakomitych sportowców, w tym m.in. Mariusz Wach, który w swoim debiucie w formule K1 znokautował swojego rywala Bartosza Słodkowskiego. Podczas I Gali zawalczyli również Tomasz Sarara, Łukasz Rajewski, Gracjan Szadziński, Karol Łasiewicki i inni polscy, a także zagraniczni zawodnicy.

Poznaliśmy datę i miejsce II Gali Strike King 

20 kwietnia 2024 r. w Starej Zajezdni w Krakowie odbędzie się II Gala Strike King. Na ten moment wiemy, że weźmie w niej udział znana z premierowej edycji Vanessa Romanowski, która w styczniu pokonała Włoszkę Stefanię Ferraro. Damian Piskorz, wygrywając z Renato Prenga, stoczył jedną z najlepszych walk i ponownie zaprezentuje swoje umiejętności podczas Strike King 2. Widzowie będą mogli również zobaczyć zwycięzcę I Turnieju Czteroosobowego Karola Łasiewickiego, który obie walki skończył przed czasem, nokautując rywali.  


Równolegle z kolejną edycją gali kontynuowany jest projekt Strike King League, który ma na celu promocję utalentowanych fighterów młodego pokolenia. Jest to nowatorski pomysł na rozgrywki w systemie ligowym. Zwycięzca tych zmagań otrzyma 100 000 złotych nagrody za zajęcie pierwszego miejsca. Po pierwszej kolejce liderem jest Damian Pająk, który pokonał przez KO Szymona Dałka i z pięcioma punktami na koncie przewodzi stawce zmagań. Na drugiej lokacie plasuje się Maciej Karpiński, która ma za sobą wygraną na punkty walkę z Krzysztofem Mariańczykiem i może dopisać sobie trzy oczka na swoim koncie.

Federacja Strike King dopiero się rozkręca 

Federacja zapewnia, że niebawem poznamy kolejnych zawodników, a wydarzenie tak, jak podczas I Gali będzie miało wyjątkową oprawę. Organizatorzy po raz kolejny postawili na nietuzinkowe miejsce. Klimat krakowskiego Kazimierza z pewnością doda nieco smaczku do emocjonującej rywalizacji prawdziwych wojowników. Warto wspomnieć, że Hala Główna należy do zespołu architektoniczno-budowlanego, objętego ochroną prawną, wpisanego do rejestru zabytków w 1985 r. oraz na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO i uznanego za pomnik historii.


Dla przypomnienia Kopalnia Soli w Wieliczce, w której odbyła się I Gala Strike King również znajduje się na liście UNESCO. Federacja stara się więc, zgodnie ze swoimi założeniami, łączyć tradycję z innowacyjnością i organizować swoje wydarzenia w niezwykłych miejscach, które mają nie tylko szczególną historię, ale także niepowtarzalny klimat wpisujący się w koncepcję organizacji.

Federacja Strike King zapowiada, że w najbliższym roku odbędzie się jeszcze kilka wydarzeń, w tym trzy kolejne główne Gale – każda o konkretnej porze roku. Już wiemy, że Wiosnę 2024 Organizatorzy przywitają z fanami sportów walki 20.04. w Krakowie. Bilety na II Galę Strike King są już dostępne na stronie internetowej www.strikekingfestival.pl 

Mateusz Pacak

I Gala Strike King. Fot. Strike King/Daniel Grzesiowski

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport