Adrian Klarenbach w "Minęła 20". Fot. TVP
Adrian Klarenbach w "Minęła 20". Fot. TVP

Kolejna gwiazda ze starego TVP INFO w Republice. Poprowadzi nowy program

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Były dziennikarz TVP INFO Adrian Klarenbach zasili szeregi Telewizji Republika. Za rządów PiS prezenter pracował również w Polskim Radiu24.

Z TVP Info do Telewizji Republika 

Jako pierwszy o przejściu Adriana Klarenbacha do Telewizji Republika pisał portal wirtualnemedia.pl. Dziennikarz zdaniem serwisu ma prowadzić dwa programy, a szczegóły mają zostać ujawnione w najbliższym czasie. Jednym z nich będzie na pewno "Polityczna debata dnia". 

"Od najbliższego poniedziałku widzimy się w Telewizji Republika! Szczegóły niebawem" – napisał Klarenbach na X.

Do Telewizji Republika z dawnego TVP INFO trafili wcześniej: Danuta Holecka, Michał Rachoń, Adrian Borecki, Miłosz Kłeczek czy Jarosław Olechowski.


Zawieszony w TVP Info

Pod koniec marca ub.r. media obiegła informacja o zawieszeniu Adriana Klarenbacha w TVP INFO. To pokłosie sytuacji z jednego z wydań programu "Minęła 20", w którym poseł Solidarnej Polski Mariusz Kałużny zaproponował zakład o to, czy jest w Polsce osoba, która otrzymuje wyższą emeryturę od Donalda Tuska. Polityk zapowiedział, że gdyby okazało się, że taka osoba istnieje, przekaże on swoje miesięczne uposażenie poselskie na dom dziecka.

Pod koniec programu okazało się, że faktycznie w Polsce są osoby, które pobierają znacznie wyższe świadczenie od szefa PO. Sam Klarenbach wymienił kilka przykładów takich emerytów.

Kariera Klarenbacha 

Kariera Klarenbacha w Telewizji Polskiej rozpoczęła się w 1995 roku. Z TVP Info związany jest od 2007 roku. Pracował tam do lata 2013 roku. W tym czasie prowadził m.in. serwisy i programy publicystyczne, np. "Minęła 20" oraz wieczory wyborcze. W przeszłości prowadził również "Kurier" TVP3 i programy w TVP1, np. "Kawa czy herbata?" czy "Kalejdoskop".

Po zakończeniu pracy w TVP Info współpracował ze stacją Tele 5. W 2016 roku wrócił jednak do Telewizji Polskiej, by odejść z niej po zmianie władzy z końcem 2023 roku. 

Dziennikarz współpracował także z Polskim Radiem 24, gdzie od poniedziałku do piątku przeprowadzał dwa wywiady z politykami oraz piątkowe wydania audycji porannej.

MP

Adrian Klarenbach w "Minęła 20". Fot. TVP 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura