na zdjęciu: Kampania samorządowa 2024. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (na ekranie) podczas debaty przedwyborczej kandydatów na prezydenta stolicy, 27 bm. oglądanej w jednym z mieszkań w Warszawie. (sko) PAP/Szymon Pulcyn
na zdjęciu: Kampania samorządowa 2024. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (na ekranie) podczas debaty przedwyborczej kandydatów na prezydenta stolicy, 27 bm. oglądanej w jednym z mieszkań w Warszawie. (sko) PAP/Szymon Pulcyn

Nasz artykuł odniósł skutek. Trzaskowski: Skończę współpracę z Marcinem Kopanią

Redakcja Redakcja Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
W TVP Info odbyła się debata wyborcza kandydatów na prezydenta stolicy. W jej trakcie Rafał Trzaskowski zapowiedział, że zakończy współpracę z Marcinem Kopanią. Marcin Dobski w środę ujawnił w Salon24.pl, że Kopania na portalu X (d. Twitter) hejtuje w sieci polityków niektórych partii i może gdyby nie pracował w spółce "Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji" w Warszawie, to sprawa nie zostałaby rozdmuchana. Jednak biorąc pod uwagę kontekst i relacje Kopani, to musiało się wydarzyć. – Nie jestem w stanie kontrolować tego, co kto wypisuje po godzinach pracy, (…) w związku z czym zakończę współpracę z tym panem – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Jaki brat, taki brat. Nie tylko Pablo Morales hejtuje w sieci

Marcin Dobski napisał w środę rano w Salon24.pl, że Marcin Kopania pracuje w spółce Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji w Warszawie. Od marca 2018 roku jest jej prezesem. To mu nie przeszkadza prowadzić hejterskiej działalności w sieci.

Sprawę opisaliśmy w tym tekście:


Na portalu X (d. Twitter) Marcin Kopania funkcjonuje pod pseudonimem "CasperVanDeHag". Tak się przedstawia: "Liberał z Europą w sercu. Nie toleruje fanatyków i ekstremistów z prawej oraz lewej strony. Nie zawsze o polityce. Z uśmiechem i dystansem". Na portalu X atakuje i obraża konkurentów Platformy Obywatelskiej, choć robi to w bardziej wyrafinowany sposób niż jego brat, Bartosz Kopania, który został zdemaskowany jako internauta atakujący konkurentów PO i ukrywający się pod pseudonimem "Pablo Morales".

Po tekście Marcina Dobskiego w internecie rozpętała się burza

Po tekście Marcina Dobskiego w internecie rozpętała się burza. Kolejni politycy i osoby publiczne zaczęły ostro krytykować nie tylko Marcina Kopanię. Wiele pytań pojawiło się także pod adresem Rafała Trzaskowskiego. Reakcje na tekst Salon24.pl opisaliśmy w tym artykule:

W środę wieczór o bulwersującą sprawę prezydenta stolicy zapytał Przemysław Wiper z Konfederacji podczas debaty przedwyborczej w TVP Info. Wipler kandyduje w wyborach na prezydenta Warszawy.

Trzaskowski: Kończę współpracę z Marcinem Kopanią

– Nie jestem w stanie kontrolować tego, co kto wypisuje po godzinach pracy, (…) w związku z czym zakończę współpracę z tym panem. Jeżeli ktoś pracuje w spółce miejskiej na tak odpowiedzialnym stanowisku, to musi wyznaczać pewne standardy – powiedział Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy dodał, że „poprzednie rządy z Funduszu Sprawiedliwości wydawały setki milionów, czy dziesiątki milionów na hejterów”.

Deklarację Rafała Trzaskowskiego błyskawicznie skomentował na X dziennikarz Salon24.pl Marcin Dobski: „Prezydent Warszawy Rafał @trzaskowski_ zapowiedział podczas debaty, że zakonczy współpracę z Marcinem Kopanią aka CasperVanDeHag jako prezesem spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji. Oczywiście to sprawdzę, ale będzie to sukces @Salon24pl”.


Debata wyborcza kandydatów na prezydenta stolicy trwa w TVP Info. Biorą w niej udział ubiegający się o reelekcję prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, kandydat Komitetu Wyborczego Ruch Naprawy Polski Romuald Starosielec, kandydat Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców Przemysław Wipler, kandydat koalicyjnego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości Tobiasz Bocheński, kandydat Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Janusz Korwin-Mikke, kandydatka Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewicy i Ruchów Miejskich Magdalena Biejat.

KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka