Monika Olejnik z dramatycznym apelem do Polaków. Przeszła najgorsze

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 117
Monika Olejnik przeżywa życiowy dramat – u słynnej dziennikarki wykryto nowotwór piersi. Gwiazda telewizji jest już po pierwszej operacji, a w ostatnim wpisie apeluje do Polaków: "Kochani, badajcie się".

Monika Olejnik walczy z nowotworem

Monika Olejnik w niedzielę zamieściła na swoim Facebooku poruszający wpis. Wieloletnia dziennikarka TVN24 wyjawiła, że jakiś czas temu wykryto u niej nowotwór piersi. 67-letnia gwiazda telewizji w obszernym poście opisała, co działo się u niej przez ostatnie dni, zaznaczając przy tym, że jest już po pierwszej operacji i czuje się znacznie lepiej. Całość opatrzyła hasztagiem "#RakNIEwyrok" i zaznaczyła, że nie zamierza poddawać się przez diagnozę.

"W jednym z prawie słonecznych miesięcy 2024 roku usłyszałam diagnozę - nowotwór piersi. Potem jeden z weekendów spędziłam w szpitalu. Po operacji jest lepiej, podejmuje nowe wyzwania" – rozpoczęła Olejnik.

Dziennikarka w dalszej części wpisu podkreśliła, jak ważne jest regularne badanie się pod kątem występowania takich właśnie schorzeń i zaapelowała do Polaków, by ci dbali o swoje zdrowie. Postanowiła podziękować także wszystkim wspierającym ją osobom – tych nie brakowało, a post zebrał w ciągu niecałej doby ponad 14 tysięcy reakcji. W komentarzach bliscy, znajomi i fani Moniki Olejnik życzyli jej szybkiego powrotu do zdrowia.  


Monika Olejnik prosi Polaków, by się badali

"Mam świadomość, że miliony ludzi na świecie przeżywają większe problemy, ale bardzo was proszę. Kochani, badajcie się i nie poddawajcie się po badaniach. Bądźcie proszę aktywni sportowo. Profilaktyka i wczesne i wykrycie nowotworu może uratować życie. Nie bójcie się pytać lekarzy co jeszcze warto przebadać! Jeśli tylko minutę w miesiącu poświęcicie na pytanie - Czy się badasz/badałaś profilaktycznie? To wszyscy będziemy szczęśliwsi. Moja pasja sportowa, systematyczne treningi od ponad 20-u lat, bardzo mi pomogły ostatnio. Dziękuję Wszystkim, którzy okazali mi życzliwość i troskę! Dziękuję za każde słowo empatii, za serce" – zakończyła swój wpis Monika Olejnik. 


Fot. Monika Olejnik w szpitalu/Facebook

Salonik24

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura