na zdjęciu: Kobieta używająca smartfona, zdjęcie ilustracyjne. (olm) PAP/Archiwum Kalbar
na zdjęciu: Kobieta używająca smartfona, zdjęcie ilustracyjne. (olm) PAP/Archiwum Kalbar

Służby biją na alarm. Aktywa klientów największego banku w niebezpieczeństwie

Redakcja Redakcja Finanse osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Bezpieczna bankowość w XXI wieku to podstawa. Niestety, w dobie błyskawicznego rozwoju technologii ewoluują także metody przestępców, którzy świetnie odnajdują się w cyfrowej rzeczywistości. Na kolejne wielkie zagrożenie dla klientów PKO BP natrafił zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF). Metoda opracowana przez przestępców jest prosta, ale niezwykle dopracowana. Poza atakiem na klientów PKO BP służby ostrzegły przed kampanią cyberprzestępców wymierzoną w inny duży polski bank.

Klienci PKO BP znów na celowniku przestępców

Nawet najbardziej czujni użytkownicy bankowości internetowej oraz mobilnej mogą mieć problem z wyłapaniem zagrożenia. Cyberprzestępcy opracowali fałszywą stronę PKO BP, która do złudzenia wygląda jak oryginał. Z ostrzeżenia opublikowanego przez CSIRT KNF możemy się dowiedzieć, że chodzi o detale, a wprowadzenie własnych danych logowania grozi klientom PKO BP utratą środków.

Specjaliści CSIRT apelują o wyjątkową czujność i precyzyjne sprawdzanie adresu stron, na których znajdują się klienci PKO BP.  "Nie dajcie się okraść i zawsze dokładnie sprawdzajcie adres strony, na której się znajdujecie!" - czytamy w komunikacie zespołu opublikowanym w mediach społecznościowych.


Niestety, to już kolejna tak niebezpieczna kampania cyberprzestępców wymierzona w klientów PKO BP. Niedawno informowaliśmy o innym procederze, o którym możecie przeczytać w tym miejscu.


Nie tylko PKO BP. Na klientów Pekao także zastawiono pułapkę

Ale nie tylko na klientów PKO BP czyha zagrożenie. Cyberprzestępcy wzięli na celownik także klientów Pekao SA. Tutaj jednak pułapka polega na niebezpiecznych reklamach wyświetlających się w mediach społecznościowych.

"Ostrzegamy przed niebezpiecznymi reklamami na portalu Facebook, w których oszuści podszywają się pod Bank Pekao SA" - informuje CSIRT KNF.

Zespół tłumaczy, że "po kliknięciu w reklamę, ofiara trafia na złośliwą stronę, gdzie jest nakłaniana do instalacji fałszywej aplikacji PeoPay CASHBACK".

"Nie dajcie się okraść!" - zaapelował CSIRT KNF. 

na zdjęciu: Kobieta używająca smartfona, zdjęcie ilustracyjne. (olm) PAP/Archiwum Kalbar

SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj18 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka