Justyna Kowalczyk wspomina męża. Fot. Instagram/@justyna.kowalczyk.tekieli
Justyna Kowalczyk wspomina męża. Fot. Instagram/@justyna.kowalczyk.tekieli

Śmierć Kacpra Tekielego. Justyna Kowalczyk wspomina męża w rocznicę

Redakcja Redakcja Alpinizm Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Równo rok tomu w szwajcarskich Alpach doszło do tragedii. W wyniku zejścia lawiny zginął Kacper Tekieli, alpinista i mąż Justyny Kowalczyk. Była gwiazda sportu opublikowała wzruszający wpis.

Kacper Tekieli zginął w szwajcarskich Alpach

17 maja alpinista i instruktor wspinaczki sportowej Kacper Tekieli zginął w lawinie w szwajcarskich Alpach. Śmierć była szeroko komentowana, a kondolencje złożył m.in. były premier Mateusz Morawiecki. Pogrzeb mężczyzny odbył się 30 maja w na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku. Miał charakter świecki.

Tekieli był mężem mistrzyni olimpijskiej w biegach narciarskich, Justyny Kowalczyk-Tekieli. Miał 38 lat. Uczestniczył w wyprawach w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy (2010-2015), wchodził na Makalu oraz Broad Peak Middle. 


Kacper Tekieli w Tatrach przeszedł około 300 dróg wspinaczkowych, wiele samotnie, pokonując najważniejsze ściany polskich i słowackich szczytów. Wspinał się także w Alpach (słynna "trylogia alpejska" północnych ścian: Eiger, Matternhorn, Grandes Jorases), na Alasce, Kaukazie i w Norwegii.

Justyna Kowalczyk publikuje wzruszający wpis 

W piątek 17 maja mija równo rok od śmierci Tekieli. Przypomniała o tym Justyna Kowalczyk, która opublikowała wzruszający wpis w mediach społecznościowych. "Filozof. Alpinista. Taternik. Siłacz. Buntownik. Wrażliwiec. Obrońca zwierząt. Apostata. Esteta. Koneser. Kot" – napisała. 

"Świat, jaki zastałam po Kacpra śmierci i pustka, której w żadnej mierze wypełnić nie potrafię, utwierdzają mnie w przekonaniu, że był najlepszym Człowiekiem, jakiego w życiu poznałam" – dodała. 

MP

Justyna Kowalczyk wspomina męża. Fot. Instagram/@justyna.kowalczyk.tekieli

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport