Źródło zdjęć: Szkoła Główna Mikołaja Kopernika
Źródło zdjęć: Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

Kongres naukowy o AI w nauce i przemyśle przyszłości. Gościem wybitny naukowiec

Redakcja Redakcja Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 25
W dniach 13-14 czerwca odbędzie się kolejny kongres naukowy „Sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle” organizowany przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika w Warszawie – AI&EDU SGMK. Jednym z prelegentów będzie Michael L. Brodie – ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data, profesor na Uniwersytecie Harvarda i M.I.T.,

Kongres naukowy „Sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle”

Dwa dni wystąpień gości specjalnych, dyskusji i debat z udziałem międzynarodowych naukowców i praktyków poświęcone będą najnowszym osiągnięciom i zastosowaniom sztucznej inteligencji i innych najnowszych technologii.

W trakcie kongresu, naukowcy i eksperci zderzą wiedzę i swoje doświadczenia przedstawiając ten obszar technologiczny z perspektywy różnych dziedzin naukowych. Jak technologia wpływa na nasze życie? Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Czy sztuczna inteligencja jest pomocna i uczciwa? Edukacja z AI – szansą czy zagrożeniem? To jedne z wielu zagadnień, które wciągną uczestników w dyskusję podczas dwudniowego kongresu naukowego o AI w nauce i przemyśle przyszłości.

- Sztuczna inteligencja oraz jej wpływ na nauczanie, badania i przemysł przyszłości będzie wiodącym tematem kolejnego kongresu naukowego Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika. Interdyscyplinarna, międzynarodowa debata znakomitych naukowców i praktyków z najlepszych ośrodków naukowych na świecie to szansa na wymianę wiedzy, doświadczeń oraz nawiązanie współpracy w tak dynamicznie zmieniającym się obszarze jakim jest AI – wyjaśnia prof. Fabrizio Giulimondi, p.o. Rektora Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.


Światowej sławy naukowiec prelegentem kongresu

Kongres Uczelni SGMK AI&EDU „Sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle”, podobnie jak kongres Futurist of the Year SGMK będzie interdyscyplinarną platformą wymiany wiedzy i doświadczenia przez polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy. Prelekcję wygłosi między innymi profesor Gennaro Terracciano, prawnik, prorektor Università degli Studi di Roma „Foro Italico” oraz prof. Andrzej Dragan, znakomity mówca i czołowy polski fizyk teoretyczny, profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

Prelegentem na Kongresie będzie Michael L. Brodie - ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data, profesor na Uniwersytecie Harvarda i M.I.T . Michael L. Brodie jest profesorem wizytującym DASlab, School of Engineering and Applied Sciences Harvard University oraz M.I.T. Zajmuje się Data Science, bazami danych, systemami rozproszonymi, sztuczną inteligencją i zastosowaniem podejścia multidyscyplinarnego w rozwiązywaniu problemów. Ma ponad 45-letni staż naukowy. Jest autorem ponad 200 artykułów i 7 książek z zakresu zaawansowanych technologii. Był głównym naukowcem w Verizon, jednym z największych przedsiębiorstw na świecie, w którym przez ponad 25 lat odpowiadał m.in. za strategie technologiczne.

image

Doktorat uzyskał na Uniwersytecie w Toronto. Jest doktorem honoris causa National University of Ireland w Galway. Działalność naukową, badawczą i akademicką w dziedzinie informatyki prowadził w Kanadzie, USA, Niemczech, Francji, Włoszech, Australii, czy Irlandii. Zasiadał w wielu krajowych i międzynarodowych gremiach naukowych oraz przynależał do licznych organizacji badawczych, w tym do Narodowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych.

Sztuka i technologia

Wystąpi także Ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics Agnieszka Pilat – polsko-amerykańska artystka i pisarka specjalizująca się w renderowaniu graficzne przedstawienie treści zapisanej cyfrowo portretów technologii w celu badania relacji między ludźmi i maszynami w XXI wieku. Jej prace redefiniują punkt styczności między technologią a sztuką będzie prelegentką pierwszego dnia kongresu naukowego Ai&Edu SGMK. Ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics wygłosi prelekcję „Człowiek i maszyna: historia miłosna”.

image

Agnieszka Piłat pochodzi z Łodzi i współpracowała jako artystka-rezydentka z takimi firmami jak SpaceX, Agility Robotics, Boston Dynamics i Waymo, badając najnowocześniejsze technologie i traktując roboty jako współtwórców swoich dzieł. Piłat postrzega maszyny jako przedmiot poszukiwań artystycznych, uzyskując poprzez swój proces twórczy wgląd w istotę ludzkości. Prace Agnieszki Piłat były prezentowane na całym świecie i zostały wykorzystane w czwartym filmie Matrix, „Matrix Resurrections”. Jej wystawy były organizowane m.in. w Narodowej Galerii Wiktorii w Melbourne, Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie, Muzeum de Young w San Francisco oraz Narodowym Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej w Waszyngtonie. Jako ekspert w dziedzinie historii sztuki współpracowała z Muzeum Hirshhorn i Instytut Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu Stanforda, a jej teksty były prezentowane na Artnet.

Źródło zdjęć: Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj25 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie