fot. PAP/Archiwum Leszczyński
fot. PAP/Archiwum Leszczyński

Nie żyje aktorka Marzena Kipiel-Sztuka. To ona grała Halinę Kiepską

Redakcja Redakcja Seriale Obserwuj temat Obserwuj notkę 25
W wieku 58 lat zmarła aktorka Marzena Kipiel-Sztuka. Znamy ją m.in. z roli Haliny Kiepskiej w serialu "Świat według Kiepskich". Informację o jej śmierci przekazała Renata Pałys - serialowa Paździochowa. To kolejna śmierć osoby związanej z popularnym serialem. Mowa nawet o "klątwie".

Z budowlanki na deski teatru

Marzena Kipiel-Sztuka skończyła technikum budowlane, ale pracowała jako sufler w teatrze. Zdała eksternistycznie egzamin aktorski i wyszła na dużą scenę.

W 1999 zyskała ogólnopolską popularność dzięki roli Haliny Kiepskiej w polsatowskim sitcomie "Świat według Kiepskich". Partnerował jej Andrzej Grabowski.


Aktorka występowała również jako piosenkarka, ale w życiu układało jej się różnie, m.in. pracowała jako sprzątaczka w Monachium.

W sierpniu 2014 otrzymała „Kryształowy Granat” dla najkomiczniejszej aktorki sezonu 2013/2014 na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu.

Koncertowała z autorskim repertuarem pod nazwą "Życie nie jest kiepskie". Przez lata wspierała akcje charytatywne organizowane przez policję z rodzinnej Legnicy. Za swoją działalność charytatywną otrzymała Krzyż Niepodległości z Gwiazdą klasy I za wybitne zasługi patriotyczne i działalność dla NSZZ Policjantów.


Trudne życie lubianej aktorki

Mimo pracy w komedii i zaangażowania w dobroczynność jej życie prywatne pełne było dramatów. Dwukrotnie owdowiała, a pierwszy mąż, z którym wzięła rozwód, również zmarł przedwcześnie. Nie miała dzieci. Chorowała na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc i depresję.

Marzena Kipiel-Sztuka to kolejna osoba z ekipy "Świata według Kiepskich", która zmarła w niedalekim czasie. Inni aktorzy znani z ważnych ról w "Kiepskich", a którzy odeszli, to m. in. Dariusz Gnatowski, Ryszard Kotys, Krystyna Feldman, Bohdan Smoleń, Kazimierz Ostrowicz, Zuzanna Helska, Zofia Czerwińska, Ewa Wyszomirska czy Jerzy Cnota, oraz wielu mniej znanych, którzy przewinęli się przez pojedyncze odcinki.

ja

Na zdjęciu Marzena Kipiel-Sztuka w 2016 roku. Fot. PAP/Archiwum Leszczyński

Czytaj też:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj25 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura