Fot. Facebook
Fot. Facebook

Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu. Prezenter szczerze o powodach swojej decyzji

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
To musi być szok dla widzów Polsatu. Związany z tą telewizją od 2005 roku Maciej Dowbor zdecydował się zakończyć współpracę ze stacją. Ulubieniec wielu Polaków nie ukrywał powodów swojej decyzji. - Po prostu coś się we mnie wypaliło - stwierdził gwiazdor we wpisie na Facebooku.

Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu

Znany prezenter i dziennikarz poinformował fanów o swojej decyzji na Facebooku w środę wieczorem. Przyznał, że była to jedna z najtrudniejszych decyzji w jego zawodowej karierze.

- Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku a nawet kilkunastu  miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych  w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój „związek” z Telewizją Polsat. Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych - czytamy w obszernym wpisie.

Były już gwiazdor Polsatu zdradził, że decyzja nie była podyktowana jakimś konfliktem w stacji. Stwierdził jedynie, że musi odpocząć od pracy w mediach. Nie ujawnił też swoich dalszych planów zawodowych.

- Od razu ucinam spekulacje. Nic złego się nie stało, nie mam i nie  miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło.  Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia… W Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył!  Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne - sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi! Dziękuję Wam wszystkim za ten niesamowity czas!  No i przede wszystkim dziękuje Wam Drodzy Widzowie, za to, że przez tyle lat byliście ze mną! Na razie robię sobie przerwę. A co będzie dalej?! Czas pokaże! Póki co chce celebrować wakacje z moją rodziną, po raz pierwszy od wielu lat nie na planie - napisał prezenter.

Maciej Dowbor to legenda polskich mediów

Portal wirtualnemedia.pl przypomina, że Dowbor to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich prezenterów. Dowbor był od 2014 roku współprowadzącym programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Prowadził też m.in. „Got to Dance. Tylko taniec”, „Się kręci”, „Granice strachu”, „Interwencję Extra”, „Przereklamowani”, „Wysportowani”, „Światowe Rekordy Guinnessa”, „BMW Sauber Pit Lane Park”, „Studio Formuły 1” i „Redbull AirRace”. W grudniu ub.r. na łamach Geekweek i Interia.pl zadebiutował jego 10-odcinkowy program „Nauka, co słychać?”.

Przed pracą w Polsacie był związany z radiową Trójką, TVP2 i TVN. Prowadził w tych stacjach różne audycje. Był dziennikarzem, reporterem i prezenterem.


Gąsowski komentuje odejście Dowbora

Pod postem Dowbora na Instagramie pojawił się komentarz innego gwiazdora Polsatu, Piotra Gąsowskiego. Obaj panowie byli nie tylko partnerami na planie "Twoja twarz brzmi znajomo", ale też prywatnie kolegami.

"Maciek! Wiesz, że jestem sentymentalny… Często się z tego śmiejesz, że łzy mi lecą w sytuacjach „wrażliwych”! Postaram się, chwilę wstrzymać, gdyż tyle razy mnie „wrabiałeś” z wzajemnością, iż myślę, że to jest jakiś Twój, kolejny, „prank”! Jeśli nie, łzy mi popłyną… Całe morze łez, mimo że nie jesteśmy już duetem gospodarzy naszego ukochanego programu. Uważam, co z resztą na każdym kroku podkreślam, że jesteś świetnym  i wciąż coraz lepszym prowadzącym! Stałeś się Mistrzem" - czytamy we wpisie Gąsowskiego.

MB

Fot. Maciej Dowbor, zdjęcie przykładowe. Źródło: Facebook.com

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj9 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura