Karolina Korwin Piotrowska apeluje do rządu Donalda Tuska by ruszył zady. Na tęczowo. Fot. PAP/Paweł Supernak/Canva
Karolina Korwin Piotrowska apeluje do rządu Donalda Tuska by ruszył zady. Na tęczowo. Fot. PAP/Paweł Supernak/Canva

Korwin Piotrowska z krótkim apelem do rządu Tuska: Czas ruszyć zady

Redakcja Redakcja LGBT Obserwuj temat Obserwuj notkę 67
"Czas ruszyć zady" - apeluje Karolina Korwin Piotrowska do rządu Donalda Tuska. Publiscystka jest szczerze oburzona tym, że koalicja 13 grudnia wciąż nie zajęła się ustawą o związkach partnerskich. „Jesteśmy 100 lat za wszystkimi!” - gromią jej fani uśmiechniętych koalicjantów.

Wśród celebrytów rośnie niezadowolenie nad działaniami rządu Donalda Tuska

Wśród celebrytów rośnie niezadowolenie nad działaniami rządu Donalda Tuska i jego koalicjantów. Duża część polskich osobistości jest szczególnie oburzona tym, że wbrew obietnicom, politycy u władzy wciąż nie chcą zająć się ustawą o związkach partnerskich, która pozwoliłaby parom LGBTQ+ na legalizację swoich relacji. Głos w tej sprawie postanowiła zabrać Karolina Korwin Piotrowska, która ma dość opieszałości koalicji 13 grudnia. Na Instagramie publicystki pojawił się długi wpis, w którym zaapelowała do rządzących.


Korwin Piotrowska: Droga koalicjo, może czas ruszyć zady

„To kiedy te związki partnerskie!? Jak myślicie? Droga koalicjo, może czas ruszyć zady, zamiast latać po telewizjach, wywiadów udzielać, do roboty się wziąć? I może wbijcie sobie do tych politycznych łbów, że związki partnerskie dotyczą wszystkich? Każdej orientacji. Mamy 2024 i czy możemy już przestać wsadzać ludziom ręce w gacie i pytać, kto z kim śpi?” - napisała publicystka.

W dalszej części wpisu Karolina Korwin Piotrowska podkreśliła, że jej żądania są poparte opinią większości Polaków. Publicystka przytoczyła statystykę, wedle której aż 62 proc. obywateli naszego kraju jest za umożliwieniem parom LGBTQ+ zawierania legalnych związków.


Fani Korwin Piotrowskiej: Jesteśmy 100 lat za wszystkimi

„W sondażu IBRiS wykonanym na zlecenie »Rzeczpospolitej« w dniach 7–8 czerwca zapytaliśmy, czy potrzebna jest w Polsce ustawa o związkach partnerskich, która ureguluje m.in. kwestie podatków i dziedziczenia zarówno dla par jednopłciowych, jak i dwupłciowych. Aż 62,6 proc. respondentów odpowiedziało, że tak!” – zacytowała Korwin Piotrowska.

Internauci pod jej postem poparli przedstawione przez nią stanowisko: „Jesteśmy 100 lat za wszystkimi” - napisała jedna z fanek publicystki. 

Salonik

Źródło zdjęcia: Karolina Korwin Piotrowska apeluje do rządu Donalda Tuska by ruszył zady. Na tęczowo. Fot. PAP/Paweł Supernak/Canva

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj67 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo