Najnowszy sondaż po eurowyborach. Konfederacja rośnie

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 54
KO nadal nie utrzymuje wielu dodatkowych punktów za rządzenie, ale minimalnie wyprzedza PiS. Trzecią pozycję w wyborach respondentów umacnia za to Konfederacja.

Status quo po wyborach do PE

"Na które zagłosował(a)by Pan(i) w wyborach do Sejmu, gdyby lista komitetów wyglądała następująco?" - takie pytanie od ankieterów pracowni United Surveys usłyszeli badani. W sondażu dla wp.pl wygrała KO nad PiS. Na formację Donalda Tuska chce głosować 34,4 proc. respondentów. Na największą partię opozycyjną postawiło 33,7 proc.

W porównaniu z ostatnim badaniem na kilka dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, KO zalicza zwyżkę poparcia o 3,3 pkt proc., a PiS o 2 pkt proc.  


Trzecia Droga traci poparcie

W sondażu dla WP trzeci najwyższy wynik - 11,9 proc. (wzrost o 2 pkt proc. w porównaniu z badaniem z 7 czerwca) uzyskała Konfederacja, która wyprzedziła tym samym Trzecią Drogę (10,8 proc. respondentów - 2,8 pkt proc. więcej niż w poprzednim sondażu). Na Lewicę chce zagłosować 6,2 proc. badanych (spadek o 1,6 pkt proc.). Z kolei na inne partie - 0,5 proc. 2,5 proc. osób określiło się jako niezdecydowane. 

Fot. Sejm RP 

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj54 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka