Gorące tematy:

132 obserwujących
6620 notek
16996k odsłon
1183 odsłony

Broniarz: Jedynym organizatorem strajku nauczycieli jest ZNP

Stanisław Broniarz. fot. TVN24/kadr z filmu
Stanisław Broniarz. fot. TVN24/kadr z filmu
Wykop Skomentuj30

Szef ZNP nie wyklucza pozwu dla Anny Zalewskiej, jeśli nie sprostuje swoich słów. Minister edukacji stwierdziła, że Broniarz jest politykiem, a pikiety nauczycieli organizowane są razem z KOD-em.

- Jeżeli minister edukacji ma dowody na to, że pikiety nauczycieli są organizowane razem z KOD-em, to chcemy, by je pokazała - powiedział w TVN24 prezes ZNP Stanisław Broniarz.

ZNP nie współpracuje z KOD-em

Broniarz powiedział że organizatorem protestów jest wyłącznie Związek Nauczycielstwa Polskiego. - Tylko Związek podpisał się pod 17 wnioskami do prezydentów miast, informującymi o tych pikietach. Więc wydaje mi się, że jeżeli minister ma dowody na to, że robimy to wspólne z KOD-em, to chcemy, że pani minister te dowody pokazała - oświadczył. - Póki co domagam się sprostowania. Jeśli pani minister tego nie sprostuje w mediach, za pośrednictwem których to ogłosiła, to nie wykluczamy postępowania sądowego - zapowiedział. Broniarz wyjaśnił, że on sam nigdy nie przystąpił do KOD. Dodał, że w regulaminie KOD nie ma także czegoś takiego jak przynależność zbiorowa. - To jest tylko i wyłącznie strach, który z oczy i wypowiedzi pani minister uderza, dlatego że to już nie jest tylko i wyłącznie akcja związku zawodowego, jak pani minister próbuje to pokazać, to jest poruszenie ogromnej części opinii publicznej, która jest na nie tego rodzaju chaosowi - oświadczył. Broniarz powiedział, że zaapelował do uczestników pikiet, by "mówili tylko o edukacji" i by "swoje indywidualne, partyjne, stowarzyszeniowe problemy zostawili na kiedy indziej". 

Nauczyciele sprzeciwiają się reformie edukacji

ZNP przeciwne reformie edukacji Szef ZNP Sławomir Broniarz zapowiedział na poniedziałek protest związku wobec zmian w systemie oświaty, w którym według niego ma wziąć udział ok. 25 tys. nauczycieli - członków związku, a także rodzice, samorządowcy i uczniowie. To protest przeciwko zmianom w edukacji.

Zgodnie z propozycją rządu - nową reformą edukacji - od 2017 r. funkcjonować mają 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, szkoły branżowe w miejsce zasadniczych szkół zawodowych. Zlikwidowane zostaną gimnazja.

źródło: TVN24

KJ

Zobacz także:

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła
Wykop Skomentuj30
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale