Orędzie Beaty Szydło. "Chcecie protestować - protestujcie"

Orędzie premier Beaty Szydło. Fot. PAP
Orędzie premier Beaty Szydło. Fot. PAP

Premier zabrała głos ws. protestu przed Sejmem i piątkowych zajść już po zakończeniu obrad. Beata Szydło oskarżyła opozycję o destabilizację sytuacji politycznej i poprosiła, by nie skłócała Polaków.

Orędzie premier Szydło

Orędzie premier Szydło rozpoczeło się z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem. Pierwotnie zaplanowane było na godzinę 20, tuż po wieczornym wydaniu "Wiadomości". Przez całą sobotę szefowa rządu nie odpowiadała na pytania dziennikarzy.

- Nie wolno Polaków skłócać, zniechęcać wzajemnie. Można się spierać, różnić w poglądach, ale nie wolno Polaków stawiać przeciwko sobie - powiedziała Beata Szydło. - Chcecie maszerować: maszerujcie, chcecie protestować: protestujcie, ale szanujcie przekonania innych - zwróciła się do krytyków PiS.

Protest opozycji

- Krzyk, sianie zamętu, destabilizacja to są metody, które niestety stały się narzędziem partii opozycyjnych. Nie ma to nic wspólnego z zasadami demokratycznego państwa prawa, ze standardami europejskich demokracji - zaznaczyła premier. Beata Szydło w dalszej części orędzia poprosiła o jedność w trudnej sytuacji. - Krzyk i wrzask nie zastąpią dobrych pomysłów dla obywateli. Warto przypomnieć opozycji, że jesteśmy jednym narodem. Chcę zaapelować o odpowiedzialność, która jest naszym wspólnym obowiązkiem. Nigdy nie jest za późno by zejść ze złej drogi i pójść ścieżką dialogu w imię czegoś co powinno nas łączyć bezwarunkowo: Polski - mówiła.

- Opozycja, która merytorycznie recenzuje rządzących, która motywuje władzę i patrzy jej rzetelnie na ręce, jest solą demokracji - tłumaczyła szefowa rządu w orędziu.

Sukcesy rządu PiS

Beata Szydło akcentowała realizację programu PiS przez rząd. - Realizujemy odpowiedzialny program rozwoju Polski, gdzie zyski z naszego wzrostu czerpią wszyscy, a nie tylko elity. Przez rok zrobiliśmy więcej, niż nasi poprzednicy w trakcie 8 lat. Ten rok był dobry dla Polski i następny również będzie - dodała. Jako największe sukcesy rządu premier wymieniła program 500 plus, uszczelnienie VAT, wyrównanie szans dla mniejszych miejscowości oraz wspieranie polskich przedsiębiorców i przemysłu.

Zobacz też:

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.
Lubię to! Skomentuj250 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka