"My nie mamy mediów" - zaskakująca wypowiedź premiera Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas spotkania z wyborcami, fot. PAP/Jan Karwowski
Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas spotkania z wyborcami, fot. PAP/Jan Karwowski

Premier Mateusz Morawiecki podróżuje po Polsce w ramach kampanii promującej kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Szef rządu zaapelował do wszystkich sympatyków o zaangażowanie.

- Wszyscy sympatycy, którzy kochają Polskę, którzy wierzą w to, co robimy, widzą efekty naszej pracy, wiedzą, że wiarygodność stoi u podstawy sukcesu politycznego i społecznego - wszystkich proszę o szerokie zaangażowanie - apelował premier. - O wyjście do przyjaciół, do rodziny, a nawet do tych, którzy są trochę innych poglądów, a właśnie może przede wszystkim do takich - i przekonywanie, przekonywanie, i jeszcze raz przekonywanie - dodał.

Jak podkreślił, jeszcze kilka lat temu "główni przywódcy opozycji" w odniesieniu do propozycji PiS mówili, że są one niemożliwe. - Mówili: "niemożliwe, rozdawnictwo, nigdy wam się budżet nie zepnie, druga Grecja, bankructwo, wszystko to odwrócimy, wszystko cofniemy" - wymieniał Morawiecki.

- Dzisiaj mówią co innego, ale nie mają wiarygodności. A my nie mamy mediów. Potężne media stoją za naszymi przeciwnikami politycznymi, potężny biznes stoi za naszymi przeciwnikami, konkurentami politycznymi. My mamy was, ludzi, którzy muszą wyjść do narodu, wyjść i prosić o poparcie, prosić o zaufanie, bo to jest potrzebne, żebyśmy razem odnieśli zwycięstwo - podkreślił premier w Strzelinie.


My nie mamy mediów. My mamy was, ludzi.


Ta wypowiedź zaskoczyła wielu polityków i dziennikarzy. Krytycy zwrócili uwagę, że w ostatnim czasie na konto mediów publicznych trafiło ponad 1,2 miliarda złotych rekompensaty i trudno nie widzieć w nich poparcia dla obecnej władzy.
Co ciekawe, także prezes PiS Jarosław Kaczyński w Wieluniu stwierdził, że w Polsce nie ma równowagi medialnej. Jak mówił, "ogromna medialna przewaga" występuje po drugiej stronie sceny politycznej, przez co wiele osób może "nie wiedzieć jak jest naprawdę".

jaLubię to! Skomentuj114 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka