124 obserwujących
6371 notek
16098k odsłon
5051 odsłon

Awantura w Gdańsku. Ochroniarze Dulkiewicz kontra dziennikarz TVP Jacek Łęski

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Fot. PAP/Adam Warżawa
Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Fot. PAP/Adam Warżawa
Wykop Skomentuj224

Podczas konferencji w ECS doszło do szamotaniny między Jackiem Łęskim a ochroniarzami Aleksandry Dulkiewicz. Dziennikarz TVP próbował zadać pytanie prezydent Gdańska o ewentualny start w wyborach parlamentarnych.

Aleksandra Dulkiewicz podsumowała cztery dni obchodów 30-lecia wyborów do Sejmu kontraktowego. - Mam takie poczucie, że razem z wami zrobiliśmy dużą rzecz, bo gdybyście wszyscy nie informowali świata, nie byłoby takiej frekwencji i rozmachu. Po prostu dziękuję - powiedziała prezydent Gdańska. Jak informuje portal trojmiasto.pl, na tym wymiana uprzejmości się zakończyła.

Najpierw Maciej Knapik z TVN, a później Jacek Łęski z telewizji publicznej próbowali zadać pytanie Dulkiewicz o polityczne plany. Donald Tusk mówił wprost 4 czerwca o wsparciu samorządowców w nadchodzącej kampanii wyborczej. Media spekulują, że były premier zamierza utworzyć społeczną listę wyborczą do Senatu, a na czołowych miejscach znajdą się znani samorządowcy.

Gdy Knapik i Łęski nie uzyskali odpowiedzi na pytanie, zaczęli drążyć temat. Wtedy do akcji wkroczyli ochroniarze - doszło do szarpaniny z dziennikarzem TVP. Funkcjonariusz ochrony Aleksandry Dulkiewicz stracił słuchawkę. Łęski wyraził zdziwienie, że jest atakowany w czasie wykonywania pracy.

- Czemu pani nie chce rozmawiać? - pytał Łęski. - Szanowni państwo, jest mi bardzo przykro, że nie możemy normalnie porozmawiać i z wami usiąść przy stole, ale widzicie, że jest tutaj taki jeden przedstawiciel mediów publicznych, quasi publicznych, który zachowuje się tak, że nie mogę z wami rozmawiać - odpowiedziała Dulkiewicz.


Pani prezydent Dulkiewicz, pani na nas nasyła ochroniarzy.


- Pani prezydent, pani na nas nasyła ochroniarzy. Tak wyglądają relacje Urzędu Miejskiego z dziennikarzami dzisiaj? To jest miasto wolności i solidarności? - dociekał Łęski. Następnie prezydent Gdańska wsiadła do windy i odjechała spod budynku ECS w obstawie ochroniarzy.

- Nie było mowy, że tworzymy nowy ruch, "ruch 4 czerwca", o którym cała Polska huczy od paru miesięcy. Ale padło to, że wielu samorządowców opowiada się po stronie demokratycznego państwa prawa, po stronie samorządu - stwierdziła Dulkiewicz we wtorek w TVN24.

Swój start w wyborach do parlamentu wykluczył Rafał Trzaskowski. - Nie zamierzam startować do parlamentu. Będę służył moim kolegom wsparciem i radą - jednoznacznie powiedział prezydent Warszawy.

Obchody 4 czerwca. Morawiecki zignorował zaproszenie Dulkiewicz do Okrągłego Stołu

GW

Zobacz galerię zdjęć:

Jacek Łęski, dziennikarz TVP.
Jacek Łęski, dziennikarz TVP.
Incydent w ECS. Ochroniarze kontra Łęski
Wykop Skomentuj224
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura