154 obserwujących
8139 notek
21471k odsłon
4040 odsłon

Kolejny trup na Pol'and'Rock. Większość przestępstw na festiwalu to narkotyki

Służby medyczne na Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock). Fot. PAP/Lech Muszyński
Służby medyczne na Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock). Fot. PAP/Lech Muszyński
Wykop Skomentuj101

Zmarło dwóch uczestników festiwalu Pol'and'Rock - podała w sobotę KWP w Gorzowie Wlkp. Policjanci do sobotniego poranka na trwającym w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) festiwalu zarejestrowali w sumie 83 przestępstwa. Większość dotyczyła posiadania narkotyków. 

W piątek po południu pogotowie przetransportowało do szpitala w Kostrzynie 54-latka bez funkcji życiowych; mimo akcji ratunkowej mężczyzna zmarł. Przyczynę śmierci ma wykazać sekcja zwłok; wstępnie wykluczono udział osób trzecich. 

Polecamy: Śmierć mężczyzny na Pol'and'Rock. Owsiak: Przykry, bardzo smutny wyjątek

Najpoważniejsze wydarzenia podczas 25. edycji Pol'and'Rock dotyczyły właśnie dwóch zgonów. W czwartek policjanci otrzymali sygnał od służb organizatora o tym, że na terenie festiwalu znaleziono ciało mężczyzny; był to 35-latek bez stałego miejsca zamieszkania. 

„Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia z udziałem prokuratora, a ciało zabezpieczono do sekcji zwłok, która wskaże przyczyny śmierci mężczyzny” – podał w sobotę w komunikacie nadkom. Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

Narkotyki na Pol'and'Rock

Policjanci zabezpieczają 25. edycję festiwalu w Kostrzynie nad Odrą od poniedziałku. Jak podała lubuska KWP, do godz. 5 w sobotę zarejestrowano 83 przestępstwa. 

Większość z nich dotyczy „zdarzeń narkotykowych”, głównie posiadania środków odurzających. Szesnaście przestępstw to kradzieże – przede wszystkim dokumentów i pieniędzy z namiotów. Policjanci zarejestrowali też jedno „utrwalenie wizerunku nagiej osoby”, dwie kradzieże rozbójnicze, jedno przywłaszczenie i jedno spowodowanie wypadku w ruchu drogowym. 

Jedno ze zdarzeń to napaść na policjanta zabezpieczającego festiwal. 36-latek zaatakował funkcjonariusza, który kierował ruchem na ul. Gorzowskiej. Napastnik został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Policjant ma uszkodzony bark. Mężczyzna był pod działaniem narkotyków. Prawdopodobnie w sobotę usłyszy zarzuty. 

Zobacz galerię zdjęć:

ol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock). Fot. PAP/PAP/Lech Muszyński
ol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock). Fot. PAP/PAP/Lech Muszyński Uczestnicy Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock), 2 bm. w Kostrzyniu nad Odrą. Fot. Fot. PAP/Lech Muszyński Uczestnicy Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock), 2 bm. w Kostrzyniu nad Odrą. Fot. Fot. PAP/Lech Muszyński Uczestnicy Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock), 2 bm. w Kostrzyniu nad Odrą. Fot. Fot. PAP/Lech Muszyński Aktor Zbigniew Zamachowski (P), 3 bm. w Kostrzyniu nad Odrą podczas ostatniego dnia Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanku Woodstock). Fot. PAP/Lech Muszyński Uczestnicy Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock), 2 bm. w Kostrzyniu nad Odrą. Fot. Fot. PAP/Lech Muszyński Uczestnicy Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock), 2 bm. w Kostrzyniu nad Odrą. Fot. Fot. PAP/Lech Muszyński +2 zdjęcia +3 zdjęcia
Pol'and'Rock 2019. Kostrzyn nad Odrą

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu, w środę, w wypadku w Kostrzynie ranny został policjant na motocyklu. „Jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu nie miał szans uniknąć zderzenia z osobowym renault, który wyjeżdżał z drogi podporządkowanej” - podano. Policjant został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. 

Wśród przestępstw zanotowano ponadto zawiadomienie dotyczące „innej czynności seksualnej” wobec kobiety. 

Zatrzymany został też diler narkotykowy. W czwartek w nocy służby organizatora „ujawniły u 21-letniego mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego substancje psychotropowe w ilości dziewięśćdziesięciu sześciu tabletek ekstazy oraz drobnych ilości haszyszu i marihuany”. 

Dwukrotnie naruszono też ograniczenie lotów nad terenem festiwalu. Zatrzymany został 32-letni Australijczyk, który wykorzystał drona do rejestrowania koncertów. Dronem kierowali też 63-latek i 24-latek. Mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy prawo lotnicze. 

– Z drobniejszych zdarzeń zanotowaliśmy 69 wykroczeń, polegających głównie na zaśmiecaniu, spożywaniu alkoholu, używaniu słów nieprzyzwoitych, nieobyczajnych wybrykach, kradzieżach, czy przewinieniach drogowych, z których większość zakończyła się mandatem – poinformował nadkom. Maludy. Osiem zdarzeń trafi do sądu z wnioskiem o ukaranie. Zatrzymanych zostało łącznie siedemdziesiąt osób. 

Według szacunków policji liczba uczestników, którzy przyjechali na Pol’and’Rock Festival to około 200 tys., z czego 53 tys. przyjechało pociągami. 

Teren Pol’and’Rock Festival zabezpiecza blisko 1 tys. 600 policjantów, także z Katowic, Olsztyna, Krakowa, Kielc, Wrocławia, Radomia, Lublina i Poznania. Nad terenem festiwalu latają też dwa policyjne śmigłowce. 

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 25. edycja wydarzenia (przez 23 edycje funkcjonującego jako Przystanek Woodstock) trwa od czwartku do soboty w Kostrzynie nad Odrą w województwie lubuskim. Na czterech scenach prezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. 

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

KW

Wykop Skomentuj101
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura