154 obserwujących
8141 notek
21473k odsłony
7693 odsłony

Mocny koniec Pol'and'Rock. Kazik kpi z ludzi TVP. Owsiak bluzga o polityce

Koncert Kultu, fot. PAP/Wojtek Jargiło
Koncert Kultu, fot. PAP/Wojtek Jargiło
Wykop Skomentuj264

Zakończył się festiwal Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Najwięcej emocji wywołał koncert Kultu, podczas którego pojawiły się wizerunki prezesa TVP i prezenterów "Wiadomości" w mundurach. Na koniec Jerzy Owsiak nie przebierał w słowach w wypowiedzi pod adresem polityków.

Podczas koncertu Kultu, gdy Kazik śpiewał: „Wolność. Po co wam wolność? Macie przecież telewizję...” pojawili się na telebimach w mundurach Jacek Kurski, Danuta Holecka i Adamczyk, prowadzący "Wiadomości" TVP.  To nawiązanie do czasów stanu wojennego, kiedy prezenterzy "Dziennika Telewizyjnego" również występowali w uniformach wojskowych.

Skomentował to Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, odpowiedzialny m.in. za "Wiadomości" Jarosław Olechowski. Stwierdził na Twitterze, że "Kazik znów odleciał".


Szef WOŚP Jerzy Owsiak w wystąpieniu na zakończenie festiwalu nie szczędził mocnych słów. - Wracamy do rzeczywistości, a ona rozszarpuje, nie dba, nie ma śmiałości, jest bolesna – takimi słowami twórca festiwalu Pol'and'Rock rozpoczął pożegnanie z fanami. – I od***lcie się w sądach, bo to jest utwór muzyczny. Żeby nie rządziło kłamstwo, pogarda i szczucie Polaków jednych na drugich, to może k***a coś zmienimy? Bądźcie moimi obrońcami w sądzie w Słubicach – wołał do zgromadzonych, nawiązując do swojego procesu.

– Czemu nie karzecie polityków, którzy zap***ają samolotami za moje k***a pieniądze? – mówił ze sceny. – Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody. Bądźcie z nami na Finale WOŚP. 176 mln. A wy k***a ile wywalacie pieniędzy na loty? Pacjenci onkologiczni nie mają się jak leczyć. To co wy k***a do nas macie? – pytał.

- Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K…a, po co?! Od…dolcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka - wołał.

– Niech ta siła nie skończy się w niedzielę czy w poniedziałek. Idźcie na wybory i zmieniajcie tę rzeczywistość. Świat się z nas śmieje, nie ma dla nas szacunku. Szukajmy przyjaciół obok nas, u Rosjan, Czechów, Słowaków, Węgrów, Niemców, a nie za oceanem, który nas nie wyżywi i nam nie pomoże. Sorry, jeśli kogoś uraziłem, ale się k***a wylewa z człowieka – zaznaczał. – Możecie mnie zabić na tej barykadzie. Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, gdyż Polska się stacza – ocenił.

Na tegorocznym festiwalu miało nie być oficjalnych wystąpień polityków ze sceny, ale kilku zdecydowało się przyjechać na teren, gdzie odbywa się Pol'and'Rock.  Na profilach społecznościowych można znaleźć m.in. zdjęcia Grzegorza Schetyny i Borysa Budki, którzy wraz ze znajomymi i rodziną robią sobie selfie.


Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja odbyła się 1-3 sierpnia 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą w woj. lubuskim. Na czterech scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbywały się spotkania z przedstawicielami świata kultury, polityki i sportu. Jak powiedział Owsiak, w tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział ponad 750 tys. ludzi.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób chce podziękować młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

ja

Wykop Skomentuj264
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura