141 obserwujących
7246 notek
18806k odsłon
1159 odsłon

Sąd zdecydował: areszt dla Artura W. i Sabriego B.

Wykop Skomentuj56

W czwartek Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa uwzględnił wniosek prokuratury i zadecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy wobec burmistrza dzielnicy Włochy Artura W. Samorządowiec jest podejrzany o przyjęcie 200 tys. zł łapówki. 

Sąd podjął również decyzję o aresztowaniu Sabriego B., biznesmena i byłego właściciela Pogoni Szczecin. Turecki deweloper miał według śledczych wręczyć łapówkę burmistrzowi warszawskiej dzielnicy Włochy Arturowi W. 

Polecamy: CBA zatrzymało burmistrza warszawskich Włoch, człowieka Koalicji Obywatelskiej

On podobnie jak Artur W. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Obrońca biznesmena zapowiedział, że tę decyzję zaskarży. 

Obrońca Artura W., mec. Jacek Dubois, zapowiedział złożenie zażalenia na decyzję sądu. – To postanowienie w żaden sposób nie rozstrzyga o winie czy niewinności. To będzie przedmiotem późniejszego orzeczenia. Jest to tylko środek tymczasowy mający zapewnić prokuraturze możliwość zbierania materiałów w dowodowych bez ingerencji osób trzecich – zaznaczył mec. Dubois. 

Ratusz warszawskiej dzielnicy Włochy
Ratusz warszawskiej dzielnicy Włochy. Fot. PAP/Marcin Obara

Jak wyjaśniał rzecznik warszawskiej prokuratury prok. Łukasz Łapczyński, przesłankami wniosków o areszt jest obawa matactwa procesowego oraz grożąca podejrzanym surowa kara. 

Zobacz: Trzaskowski obiecuje kontrole ws. Artura W. „Czasem nadużywa się służb”

Niedługo po zatrzymaniu Artura W. prezydent stolicy Rafał Trzaskowski złożył wniosek do przewodniczącej rady dzielnicy Włochy o odwołanie go z funkcji burmistrza Włoch. Wcześniej Trzaskowski odwołał wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone samorządowcowi. Sesja rady dzielnicy w sprawie odwołania Artura W. odbędzie się 5 listopada o godz. 16.30. 

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej zdecydował w środę o wykluczeniu burmistrza dzielnicy Włochy z partii. Jak przekazał rzecznik PO Jan Grabiec, decyzja władz partii była w tej sprawie jednomyślna.

KW 


Wykop Skomentuj56
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka