Grzegorz Niedźwiecki
Solidarność, współpraca, wzajemność jest wartością człowieka i kluczem do sukcesu
0 obserwujących
176 notek
119k odsłon
  604   0

Stan wojenny 2012 - „komuno wróć”

 

Stan wojenny 2012 – „komuno wróć”

Analiza kraju w rocznicę stany wojennego w głowach obywateli

(Wyciąg „niepodległości” z forum dyskusyjnego jeleniogórzan) 

  • Jaką mamy teraz wolność? Przedłużyli nam tylko łańcuchy byśmy tak nie skomleli. W rzeczywistości to jest gorzej, sklepy dalej puste, same śmieci na pułkach, co pójdę do sklepu to tego nie ma tamtego nie ma i latać trzeba od sklepu do sklepu, które i tak pomału znikają, zwłaszcza te sklepy z artykułami technicznymi. Ile teraz rodzin cierpi bardziej niż za komuny to nikt nie mówi ile osób odebrało sobie życie z powodu tej „wolności” też cisza. Ja szczam na taką wolność. Wolni są tylko złodzieje w białych kołnierzykach, na stołkach.

  • DOLNOŚLĄZAK. W tamtych czasach Pinior został uznany za bohatera, gdyż faktycznie ograł agentów specjalnych. SB-cja nie dysponowała tak wspaniałymi - jak dzisiaj - środkami podsłuchu, nasłuchu i elektronicznej inwigilacji. O czyn "bohaterski" można się było pokusić, gdyż agenci tzw. służb nie stosowali już okrutnych metod stalinowskiej UB-ecji z przełomu lat 40/50. Prowadzono rozmowy profilaktyczno-edukacyjne, przedstawiając inwigilowanemu propozycje "raczej nie do odrzucenia". Inteligenci zazwyczaj perswazję w lot pojmowali, wycofując się, zachowując swoje poglądy. Ci po podstawówce i zawodówce - /vide ŚP Majewski/, chcieli upodobnić się do Wielkiego Elektryka. Nie zdawali sobie sprawy,że Lechu był pod specjalną ochroną władz PRL oraz społeczności międzynarodowej. Cdn.

  • Mam w szanownym i wielkim poważaniu tę WOLNOŚĆ !!! Kobniety chcą żyć godnie. Nie zamartwiać się dzień w dzień co "włozyć do garnka" i czy starczy od wypłaty do wypłaty. O ile jest w ogóle ta wypłata i jakaś uczciwa praca. To jest BIEDA w tym dzikim kraju !!!!!!!!!!!!! Dzięki za taką wolność...

  • A czy ktoś rozliczył z tych 80 milionów działaczy Solidarności???? Na co one poszły???? Wszyscy podniecają sie wyczyszczeniem konta a nikt nie zapyta co było dalej z tą kasą!

  • no wlaśnie , gdzie jest kasa ? W.E. przepił ?Ja też przyczynialam się do upadku komuny sikając wywrotowe hasla, głęboko w lesie, na śniegu a potem drżałam z radości , tak .zrobiłam to,zrobilam !;

  • Cd. z 12:21. Spotkanie z Piniorem ma być lekcją historii, opowiedzianą przez jej uczestnika, ale występującego po stronie tych, którzy dążyli do obalenia "komuny". Historii opowiedzianej jednostronnie, zatem niepełnej - zafałszowanej. Dziś, Ci ludzie kreują się na bohaterów, wyolbrzymiając swoje wyczyny. Po ogromnej fali strajków "S" stan gospodarczy Polski był opłakany. Rachityczna "komuna" szła na każde ustępstwo wyartykułowane przez byle politycznego błazna, za cenę zaniechania strajków. Wówczas narodziło się mnóstwo "bohaterów - pieniaczy", którzy we współczesności w krawatach odgrywają rolę jedynie słusznych, prawych i sprawiedliwych. Wielu zapomniało, że uwolnienie od "komuny", zawdzięczają determinacji prostych roboli, których okrutnie zmanipulowano i wykiwano. DOLNOŚLĄZAK.

  • W 1980 roku, w wieku 19 lat, jeździłem na rockowiska. Arena, Oliwia, Spodek, Kongresowa, Łódź, Wrocław... Grali ci sami co jeszcze grają... W łódzkim Arturówku, spaliśmy i rządziliśmy. Razem z ćpunami z końca Zabobrza i Pws. Śląskich, okolic dworca. Pobiliśmy tam jednego dziadka, przyjechała milicja obywatelska i nas pościli. W grudniu 1981 roku wyszedłem ze Stylowej pijany i przy Długiej wpakowało nas ZOMO do dużej .... Spałował mnie jeden koleś co wcześniej pił, ćpał i rządził na rockowisakch. Co ze mną hulał w Arturówku. Zapomniał cham, że mnie zna. Na szczęście zlał mnie przez kożuch i zwisało mi to, choć ślady mamie pokazałem...

  • Szczęśliwie można na youtube obejrzeć cykl "Za kulisami PRL". Polecam 23 minuty odcinka nr 20: http://www.youtube.com/watch?v=pAMFG4h0z8Y

  • Podałeś link do ciekawego dokumentu. Myślisz, że historyczni analfabeci, a w szczególności PiS-owsko i "Solidarnościowo" zaindoktrynowani cokolwiek zrozumieją. Martwi to, że młodzi ludzie - obecni na spotkaniu z Piniorem - skażeni zostaną wiedzą, nie znając zakulisowych działań wobec PRL, które rozgrywały się na arenie międzynarodowej. Mam jednak nadzieję, że ci z Norwida nie ograniczą się tylko do bezkrytycznego przyjmowania informacji od obecnych "bohaterów". Sami dotrą do wielu dokumentów źródłowych, umożliwiających - w oparciu o analizę i dociekliwość - wyrobić sobie własny pogląd na wiele trudnych spraw dotyczących tamtych dni. DOLNOŚLĄZAK.

  • Ten rok był lichy ale 2013 pokaże jak wygląda KRYZYS. Tamten system i tak by się rozpadł .Za dużo przypisuje się zasług klerowi .inaczej by dziś gospodarka wyglądała kiedy na stolicy apostolskiej nie buło by JP II. Jesteśmy katolibanem Europy,w szkole nie nauki ścisłe się liczą tylko matura z religii. 50% a może i więcej tych młodych ludzi spakuje manatki i wyjedzie z kraju,oby na zawsze. My ludzie w podeszłym wieku wychowani na powieściach patriotycznych wróciliśmy do Polki ,ci tuż po wojnie z Anglii,Francji z pieniędzmi i nadzieją że będziemy żyli w swoim kraju. Tak zwana prawica roztrwoniła czas,i majątek narodowy.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale