Blog
Baza Tu154
Siostra111
0 obserwujących 17 notek 38020 odsłon
Siostra111, 22 lipca 2010 r.

Polska zdrada, schizofrenia i egzorcyzmy tychże.

Motto dla niezdecydowanych:

 

„Ten, kto kłamie w Twoim interesie, będzie kłamał i przeciw Tobie.”

E. M. Forster

 

 

Inspirowane przez „Worek Judaszów. Dzieła wybrane” Rekontra, Nowe Państwo, Niezależna Gazeta Polska .

 

 

Jaki jest portret psychologiczny zdrajcy polskiego? Jaką genezę ma nienawiść Polaka do Polski? Postaram się tutaj odpowiedzieć na te pytania. Chcę zrozumieć historycznych polskich zdrajców. Powoduje mną ciekawość oraz przekonanie, że dowiemy się co powoduje w naszym narodzie rozłam. Głęboko wierzę, że zrozumienie skąd się bierze nienawiść i podział, pomoże je uleczyć.

Tylko zrozumienie jest w stanie zmienić drugiego człowieka. Gdy jesteśmy zrozumiani, czujemy ulgę i nagle cała wściekłość gdzieś się ulatnia. Ludzie zrozumiani przestają być groźni – zarówno my ich postrzegamy jako nieszkodliwych jak i oni pozostają rozbrojeni wobec nas. Zrozumienie gasi zwierzęcy strach. Wciąż operujemy wtedy w przestrzeni racjonalnego podejścia.

 

My Polacy mamy w sobie ogromną potrzebę rozwoju. Moim zdaniem widać to na każdym kroku. Pragniemy wyrwać się z wszelkich ram, w których nas umieszczono. Ktoś jednak powiedział nam (dawno dawno temu), że żeby się rozwijać nie możemy być Polakami, że to się przeżyło, jest nie na czasie, niemodne, zaściankowe. Z jakiegoś powodu nie możemy być sobą, Polakami, i żeby się rozwijać, musimy zdradzić samych siebie. Musimy się siebie wyrzec. Będąc wierni swojemu narodowi musimy się poświęcać, popadać w jakiś rodzaj zniewolenia, przyjmować jakieś abstrakcyjne baty na grzbiet. Może przyjrzyjmy się tutaj temu schematowi.

 

Niechęć czy nienawiść do Polski i polskości biega sobie po jednym kiju, który ma dwa końce: na kiju niewola – wolność. Co to za niewola – wolność? Wymienię poniżej słowa klucze.

To:

Mury - Świat

Wolność od obciążeń historii

Wolność od obciążeń tradycji

Wolność od odrabiania pańszczyzny (dosłownie)

Wolność od pogardy ze strony klasy panującej (kim historycznie jest „klasa panująca”?)

Szacunek wyrażony w pieniądzach, płacach, możliwościach

Wolność od poświęceń (potrzeba rozwoju indywidualnego, jednostkowego)

Wolność od podłości i mściwości małych środowisk społecznych

Wolność od ram działania narzucanych przez społeczeństwo tradycyjne

 

Nawet osoba, która upiera się przy wartościach tradycyjnych, na pewno czuje, że znajdują się w tym ciężkie przytłaczające aspekty, których lepiej byłoby się pozbyć.

 

Czując się wolni czujemy się winni. Chcemy wrócić (do kraju, do rodziców, do poczucia uczestnictwa w życiu sobie podobnym).

Będąc w porządku wobec swojej nacji rozsadza nas od wewnątrz narastająca złość, która zmienia się we wściekłość i poczucie niesprawiedliwości. Albo zmienia w zgorzknienie.

 

Schemat ten jest bombą, która rozsadza od wewnątrz nasze społeczeństwo rozsiewając je po świecie, nieświadome swoich korzeni, swojej siły. Schemat ten eskaluje nienawiść do samych siebie i sobie podobnych, i nieufność do siebie nawzajem (wiele przykładów z zagranicznych spotkań). Ale nie słuchajmy tych, którzy oskarżycielskim tonem nakazują nam siebie kochać, którzy wymachują przy tym rękami i plują na tych w pierwszym rzędzie. To nie ciskanie się i publiczne rzucanie klątwami cokolwiek zmienią.

 

Kto narzucił nam i kiedy ten schemat?

 

Z tego co obserwuję nie ma zgodności wśród historyków co do dat i tym podobnych szczegółów, ale wyciągnijmy meritum z prostych faktów, nie próbując ich zabarwiać żadną ideologią.

 

Było to tak.

 

Zacznijmy od współczesnej genetyki.

Z blogu

http://www.eioba.pl/a114788/czy_polacy_to_na_pewno_slowianie

 

„Okazało się bowiem, że Polacy [35% obecnego narodu, mój dop.] zamieszkują swoją ziemię od zawsze, od 10 tyś. lat. Dotąd sądzono, że wszyscy Słowianie pochodzą od Indoeuropejczyków (haplogrupa R1a1) i przybyli  do Europy ze Wschodu a na ziemie polskie dotarli z ziem środkowej Ukrainy w V wieku n.e. [tymczasem mogło być odwrotnie, migracja nastąpiła z terenów polskich i otaczających, na wschód, mój dop.]”

Publikacja w czasopiśmie Nature z 2009:

Peter A Underhill et al.,Separating the post-Glacial coancestry of European and Asian Y chromosomes within haplogroup R1a, European Journal of Human Genetics advance online publication 4 November 2009; doi: 10.1038/ejhg.2009.194

oraz

T. Lappalainen et al.,Migration Waves to the Baltic Sea Region, Annals of Human Genetics, Volume 72 Issue 3, Pages 337 - 348, doi: 10.1111/j.1469-1809.2007.00429.x

 

Numer DOI umożliwia szybkie znalezienie tej publikacji w Internecie, wystarczy wkleić go w google.

 

O Słowianach mieszkających na ziemiach polskich przez chrystianizacją wiemy bardzo niewiele.

 

Co się dzieje w VIII w. na obszarze obecnej Polski jak i od Litwy, poprzez Białoruś po Ukrainę ?
Mieszkają tam różni mieszkańcy z dominującymi ilościowo Słowianami. Tereny nie są gęsto zaludnione! Panuje język Słowian.
Na interesującym nas obszarze dzieje się coś wyjątkowego. Otóż jak po autostradach przemierzają je rzekami niepokonywalne grupy Wikingów. W sporej części pochodzą z wyspy zwanej Gotlandia. Po co ?
Polują. Polują na Słowian. Nie ma możliwości [dla tych Słowian, mój dop.] stworzenia jakiegoś państwa większego od kilku wsi, bo będzie musiało stawić im [Wikingom, mój dop.] czoła i przegra. Nawet Frankowie nie dadzą rady Wikingom. Nikt. Wikingowie najznamienitsi wynajmują się na dworze Bizantyjskim. Cała ich masa jednak zwozi Słowian w punkty zborne i sprzedaje. Kupują ich pośrednicy. Chazarowie. Kupują też Hiszpańscy Arabowie.”

Opublikowano: 22.07.2010 15:12.
Autor: Siostra111
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ciemność otwiera się Hucząca przepaść Wiatr czasu Dmie w plecy Strąca Otwieram oczy Rozkładam ręce Wycie powietrza Rozpala biały ogień Płonę Meteor przeszywający niebo Nowych czasów

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @Rewik Witam, jasne że się zastanawialiśmy jak przebiegała identyfikacja. Procedury...
  • @Antykrytyka Gdy czytalam to co jest dostepne w mediach to mialam wrazenie ze tak naprawde nic...
  • @frau_pranajtis Przeczytałam. Włosy się jeżą po raz kolejny. Dobrze że ktoś z polskiego...

Tematy w dziale