7 obserwujących
723 notki
99k odsłon
84 odsłony

gdzieś w EU - fasadowa demokracja ... /684

Wykop Skomentuj
Ja, my, większość, sądzimy, że po latach dyktatury nareszcie żyjemy w czasach prawdziwej demokracji. Gdzie rzeczywiście rządzi wolność. Wolność przekonań. Wolność myśli. Nic bardziej mylnego. Albowiem ponieważ, że przyszło nam żyć w demokracjach słabych i leniwych. A do tego zdominowanych przez strach.

Strach przed samodzielnym myśleniem. Strach przed mówieniem. Bo gdy nawet odważymy się powiedzieć coś odmiennego od obowiązującej narracji, to musimy liczyć się z moralną banicją, którą słaba, leniwa, chora demokracja z powodzeniem szantażuje Polaka, Francuza, Niemca, Włocha, Hiszpana ...

Despotyzm dyktatury wymierza cios w ciało. Stosując kajdany, tortury i egzekucje. Tymczasem w demokracjach umierających tenże sam despotyzm uderza w rozum. Skrupulatnie realizujac wykluczenie krnąbrnej bo samodzielnie myślacej jednostki.

Dzieje się tak dlatego, doszliśmy do tego wczoraj w nocy, gdyż demokracje słabe i fasadowe, umierające zdominował strach. Strach przed prawdą. Można mówić wszystko. Byle nie prawdę. W naszej demokracji prawda jest passe.

Albo siedzimy cicho przytakując Tuskom i Junckerom albo infamia.
Perykles: sekretem szczęścia jest wolność a sekretem wolności odwaga ...
A dziś Europę zdominowali lewacy. Kawiorowi, bo kawiorowi ale lewacy. A jeśli w demokracji wolno wszystko wszystkim to z otwartą przyłbicą odbywają sekciarskie marsze, uprawiają warcholskie ekscesy z podpalaniem kościołów włącznie. Etc.
I to już jest zaraza. Codziennie roznoszona przez tv, radio, gazety i internet. Nauczycieli i wychowawców. Nawet przez komediantów, naiwnie myślących, że odzywają się w słusznej sprawie. Przez systemy prawne Europy, które w słabej demokracji już dawno zatraciły elementarne poczucie sprawiedliwości.

Konkluzja naszego wywodu to pesymizm. Spoglądając w mroki dziejów i tam szukając odpowiedzi na odwieczne pytania o pomyślność mieszkańców Europy, dochodzimy do wniosku, że wszystko należy budować od początku. Ale żeby budować coś nowego wpierw trzeba zburzyć stary porządek. A to już jest zupełnie inna bajka. I tego się trzymajmy ...
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale