7 obserwujących
723 notki
99k odsłon
103 odsłony

gdzieś w EU - Gdańsk z ... rydwanem z dykty w herbie ... /691

Wykop Skomentuj

Jakoś nie mogę odklinować się od pani prezydent pewnego nadmorskiego grodu. A tak bardzo chciałem. Zonk. Zaważyło pewne wcale nie wyrwane z kontekstu zdanie:

„w Gdańsku 80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa, która przyniosła reżim i zniewolenie, ale też dzięki solidarnej postawie wielu rozpoczęły się przemiany demokratyczne w Polsce.“

Koniec zdania. Polonistom, historykom zostawimy szczegółowy rozbiór logiczno gramatyczny zdania a sami z przykrością wypunktujemy bzdury z gatunku piramidalnych.

Wiec tak. W Gdańsku rozpoczęła się wojna. Czyli nastąpił samozapłon wojenny. Tak po prostu skoczyli sobie do gardeł. Jak światowa to wszyscy ze wszystkimi. Nie ma wzmianki o tym kto zaczął ? Polacy ? Niemcy ? Może Wenecjanie ? W razie każdym nie wiemy kto wywołał światowy konflikt. Tylko domyślamy się. Polacy mówią o niemieckiej napaści gromadą pancerników na polską Placówkę Tranzytową a Germaniec obwinia Polaków bo nie dali „korytarza“ i paru jeszcze innych detali. Z następną częścią tego wiekopomnego zdania wiekopomnej prezydentowej zgadzamy się. Albowiem ponieważ, że każda wojna aż śmierdzi różnorodnymi reżimami a więc zniewolenie jest jakby ich nierozłącznym elementem.

I dalej w tym samym zdaniu autorka umiejscowiła „bohatera zbiorowego incognito“ pod kryptonimem; „wielu“. I tenże incognito bohater zbiorowy spowodował, że w naszej Polsce rozpoczęły się przemiany demokratyczne. I to wszystko w zaledwie drobne osiemdziesiąt lat ! Cóż, wiedza historyczna prezydentowej podczas publicznej wypowiedzi jest jakby tu powiedzieć: perspektywiczna. Dlaczego ? Bo mimo ogromnych starań i proporcjonalnego wysiłku umysłowego, my tego przekazu nie ogarniamy w żaden sposób. I niech tak zostanie. Bo jeśli osoba na wielce eksponowanym stołku w samorządowej hierarchii kupuje za 150 tysięcy złotych rydwan z dykty, to nie ma prawa w myśl reguły równowagi umysłowej wypowiadać się z sensem i logiką. Tam musi być abstrakcja z aberracją albo na odwrót.

Jest dla nas jasnym jak słońce Peru, że dla pani Dulkiewicz zawód prezydenta miasta, to przesądy światło ćmiące i strata czasu. Ale poczesne miejsce pośród opozycji, na pohybel pisiorom, to już gra warta świeczki. Nie mniej Akcja Rydwan przebiła wszystkie dotychczasowe pomysły totalniaków. To jest hicior nad hiciorami. Oskar nas Oskarami ! Bo pokazuje nam czarno na czarnym co oferuje Narodowi opozycja tzw. totalna. A więc stek bzdur zawartych w jednym zdaniu i pozłocisty rydwan z dykty. Co samo w sobie jest absolutnym hitem hitów !

Tym samym wzmiankowany pojazd otworzył szeroko oczy niedowiarkom czyli rydwan na miarę totalnych możliwości. A na pewno nie jest to ostatnie słowo opozycji merytorycznej jakby nie było. Daliby 150 biednym po tysiaku i jakoś byłoby inaczej i czysto na Westerplatte ?! A tak to wyszło na kliniczny obłęd. Nie w psychiatryku a w magistracie.

I co mamy ? W Gdańsku rydwan a ogólnie zwyczajny cykor przed każdym wyjściem z mieszkania. Bo jak na przejściu dla pieszych nie trafi nas Włodzimierz, to na ambergoldbank skutecznie poprawi Piotrek bez prawa jazdy.

Gościu od „Gęsiarki“ zawinie naszą reklamówkę z pasztetową a za każdym winklem czai się prezydent Słupska w potrzebie. I nie jest to potrzeba intelektualna. Jakby tego wszystkiego było mało, to istnieje wszelkie prawdopodobieństwo publicznej chłosty przy pręgierzu, którą to plagę zaordynuje nam za całokształt Rzecznik Praw ... Obywatelskich. I tego się trzymajmy ...Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale