387 obserwujących
1818 notek
4626k odsłon
  4296   13

Zgrzyt na szczycie. Czyli NIMBY

To, że coś nie tak z tym klimatem, widać i czuć. Pytanie zasadnicze (dla mnie) tkwi w materii, gdzie leży tego przyczyna. Podziemna aktywność podwodnych wulkanów, przemagnesowywanie Ziemi czy grabieżcza eksploatacja naszej planety i uwalnianie gazów cieplarnianych.

Od lat naukowcy twierdzą, że w dużej mierze o klimacie decyduje ocean i płynące w nim prądy. Co zatem na ocieplenie wpływa najbardziej?

Freony, niszczące warstwę ozonowa i umożliwiające zwiększenie promieniowania kosmicznego? Zwiększona emisja CO2 i metanu?

Ne jestem naukowcem i nie będę się na ten temat wypowiadać. Co wiemy na pewno – wysoki poziom metanu w atmosferze jest niedobry jak i nadmierny poziom CO2. A poziom wpływu działalności człowieka na te zjawiska jest domeną badaczy.

Wiemy na pewno, że człowiek zanieczyszcza ziemię na wiele sposobów. A udział sprawczy w tym działaniu mają decydenci tego świata. Promując rozbuchaną konsumpcję, wychowującą ludzi do zakupów rzeczy zbędnych, koszmarny plastik, – bez którego nie umiemy zorganizować sobie życia codziennego. Marnotrawstwo żywności i wiele innych.

Wielka akcja mobilizacji młodych ludzi do życia zgodnie wymogami natury jest pełna niewiarygodnych dysonansów: jednym z nich na pewno jest promocja płci psychicznej i technologia „produkcji dzieci”. Idąca coraz dalej, z planami inżynierii genetycznej na etapie zarodków. Tych samych młodych ludzi prowokuje się do zakupu najnowocześniejszych urządzeń typu smartfon, ( co roku jakaś innowacja, która każdy młody mieć MUSI), promuje zmieniającą się modę, gdzie logo firmy jest identyfikatorem przynależności do pożądanej powszechnie grupy społecznej.

Walcząc o świat natury nie są w stanie zrezygnować ze swoich przyzwyczajeń: dojazdu samochodem wygodnie pod szkołę, nowego telefonu, modnych ubrań i podróżowania tanimi środkami lokomocji ( w tym tanie linie lotnicze) w celu peregrynacji świata. To nie jest moja nagana dal nich. To tylko tzw. oczywista oczywistość. Walcząc o naturę – popierają w imię rzekomej wolności wyboru każdy, nawet najbardziej absurdalny program inżynierii społecznej. Dzisiaj nie widząc jeszcze, ze na końcu tej ścieżki jest pozbawienie ich wszystkiego, co demokratyczne i ludzkie.

Wielcy demiurgowie tego świata, najczęściej z kabzą wypełnioną po brzegi, stali się mentorami narzucającymi powszechne obowiązki. Jednym z nich zmniejszenie użycia paliwa, energia odnawialna itp. Tzw. szczytne cele. Tyle, że sami wyłączają się z tego programu na wszelkie sposoby.NO. Bill Gates ma posiadłości w wielu miejscach świata. Stajnię samochodów i samolotów mniejszych i większych. Na użytek własny i rodziny. Czego dusza zapragnie, w tym własne sale filmowe itp. O człowieku, który z tylnego siedzenia przez Davos i jako były członek Komitetu sterującego Grupy Bildberga wiemy niewiele. Podobnie jak o finansach WDF.

I to tacy ludzie jak Klaus Szwab i inni, mają być mentorami Polaków wg byłego RPO Adama Bodnara?

Na zakończenie powrót do ostatniego zgrzytu. „Tylko w niedzielę na lotnisku w Glasgow lądowały co najmniej 52 prywatne odrzutowce, w sumie w związku z COP26 do Szkocji przyleci 400 takich maszyn - wylicza brytyjski dziennik "Daily Mail". Uzupełnia, że niektóre samoloty po wylądowaniu musiały - już puste - ponownie wystartować i lecieć na okoliczne lotniska oddalone nawet o 30 mil, ponieważ w Glasgow brakowało dla nich miejsc postojowych.”

NIMBY (not in my backyard): wszędzie, byle nie u mnie.

https://klimatziemi.pl/metan-mroczny-bohater-globalnego-ocieplenia/

https://wyborcza.pl/7,75400,21251980,dinozaury-wyginely-z-zimna-nas-pokona-goraco.html

https://biznesalert.pl/emisje-metanu-naukowcy-energetyka-klimat/

https://wyborcza.pl/7,75400,21251980,dinozaury-wyginely-z-zimna-nas-pokona-goraco.html

https://cordis.europa.eu/article/id/190998-methane-production-in-wetlands/pl

https://kopalniawiedzy.pl/co2-freony-CFC-globalne-ocieplenie-klimat-gazy-cieplarniane,9313

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-wielka-brytania-w-glasgow-utworzyl-sie-korek-prywatnych-odrz,nId,5618504#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Lubię to! Skomentuj83 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości