Blog
to i owo
kierownik karuzeli
12 obserwujących 112 notek 147154 odsłony
kierownik karuzeli, 14 listopada 2017 r.

Katastrofa Smoleńska" Przestrzeń medialna" pana Millera

1304 47 1 A A A

 Dziś ukazała się notka Spike pt. „ Dowód fałszerstwa raportu KBWL przez komisję Millera” jednakże ani w samej notce ani też w komentarzach nie wybrzmiał motyw, czy powód, jaki skłonił Millera do takiej a nie innej             „ obróbki” raportu.

 A więc po kolei: 

- 12 stycznia 2011 oficjalnie MAK publikuje swój raport. W raporcie, w konkluzjach, Komisja stwierdza, że w kabinie przebywał Dyrektor Protokołu,   a także – Dowódca Sił Powietrznych RP.  – i dalej komisja MAK twierdzi, że Dowódca Sił Powietrznych przebywał do momentu zderzenia samolotu z ziemią.

 - MAK, stwierdza także, że obecność Dowódcy Sił Powietrznych ‘ Stwarzał nacisk psychiczny”

 - MAK, stwierdził także, ze wykryto  obecność 0, 6 promila alkoholu w krwi Dowódcy Sił Powietrznych.

 Ciekawe, że obecność ciała gen. Błasika w kokpicie, MAK stwierdził na podstawie badać medycznych.  Odniesionych obrażeń.  A samo ciało leżało          z dala od kokpitu.

 

I teraz, co się dzieje na zebraniu komisji KBWL, w dniu 19 maja 2011. Powód manipulacji  Millera jest tylko jeden. Końcowy raport KBWL musi być zgodny       z raportem MAK. Ze wszystkimi konsekwencjami wynikającymi z tego faktu.  A więc generał był w kokpicie i naciskał. Mało, że naciskał, to był jeszcze pijany.     W Polsce stan nietrzeźwości to 0,5 promila i więcej, w krwi.

Jeden wiec pionek domina uruchamia następny. Rosyjski uruchamia Polski. Historia się zamyka. Przekaz gotowy.

Ciekawy jest fragment. Miller ( przytoczony przez Spike. Cyt.

Materiały z CLK wskazują na nieustaloną osobę. My wszyscy, my wiemy, albo generalnie w przestrzeni medialnej, wiadomo kto tam był na podstawie analiz tych tras licznych, wiadomo kto tam był. Natomiast ja bym tutaj zaproponował, w historii lotu byśmy napisali — osoba spoza załogi, a w analizie byśmy napisali, że to był, zdaniem Komisji na podstawie zebranych dowodów, był Pan Generał Dowódca Sił Powietrznych. Oczywiście nie nazwiska, żadnych nazwisk itd…”

Co jest kuriozalne w tym fragmencie.  Miller w wniosku, że w kokpicie był gen. Błasik powołuje się na informacje, z tzw., „ przestrzeni medialnej”, Czyli mówiąc inaczej. Dziennikarze TVN cytują Millera, a Miller dziennikarzy TVN.  Kółeczko przestrzeni medialnej się zamyka.

Żeby nie być gołosłowny.  Kilka dni po ogłoszeniu raportu MAK w audycji       “Dzień po dniu” red. Jakuba Porada tak anonsuje materiał innej TVN-owskiej dziennikarki. Joanny Komolki  ” A teraz o dowódcy wojsk lotniczych, który do ostatnich sekund lotu przebywał w kabinie pilotów”.

Czyli jak rozumiem, to jest właśnie ta „ przestrzeń medialna” pana Millera. Jeszcze jedna sprawa. Znana, ale ciągle trzeba o tym pisać. Ta „ przestrzeń medialna” była zbudowana na potężnym kłamstwie. Na grzechu, który bym         ( roboczo) nazwał śmiertelnym grzechem pani Joanny Komolki. Ta dziennikarka jakiś czas temu pracowała w TVN24, potem zrzucono ją z saneczek na stanowisko rzecznika prasowego Centrum Zdrowia. A teraz znowu świeci,        jako czołowa dziennikarka czy reporterka  radia ZET. Mam apel do polityków prawicowych, aby bojkotowali tą medialną kłamczuszkę, ponieważ ta kłamczuszka bryluje w sobotnich programach śniadaniowych i odpytuje was naiwniaczki niczym krynica prawdy.

Na koniec znany cyt z  „ Przestrzeni medialnej” pani Joasi Komolki, kilka miesięcy   po tragedii smoleńskiej zamieściła taki sensacyjny materiał ze słowami   kpt.  Protasiuka „ Jak nie wyląduje to mnie zabiją (je) „

Pani Redaktor jak może pani dalej żyć?  Przecież to pani kompromitacja zawodowa. Może chociaż jedno słowo – przepraszam. Oszukali mnie… Podsunęli błędną informacje a ja bez refleksji to powiedziałam.

No cóż. Żadnych słow. Ale przynajmniej my wiemy jak powstaje owa    „ przestrzeń medialna” Powstaje i dalej trwa.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Link do mojego bloga Mój Blog

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Górą Słowianie. Wysłali dwóch, czy trzech , uzbrojonych w fiolkę z nowiczokiem. Zaś...
  • @adamkonrad  Korpo wszystkiego nie wyjaśnia. Np. w Krakowie... Korpo to Warszawa. Poznań,......
  • Ten tekst o Geremku jest cudowny. Nadaje się do śpiewogry lub innego " poważnego" wykonania z...

Tematy w dziale Polityka