emeryt ZUS emeryt ZUS
251
BLOG

Zmiany,zmiany,zmiany albo i nie.

emeryt ZUS emeryt ZUS Polityka Obserwuj notkę 5

W sondażu Ipsos dla OKO.press i TOK FM zbadano poparcie dla partii politycznych po 133 dniach od październikowych wyborów parlamentarnych. Podium pozostaje niezmienne: Prawo i Sprawiedliwość plasuje się przed Koalicją Obywatelską i Trzecią Drogą. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głos oddałoby 30 proc. respondentów, z kolei na ugrupowanie Donalda Tuska - 29 proc.
O podium Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz musieliby walczyć z Konfederacją, która w porównaniu do wyborów zyskała pięć pkt procentowych i może liczyć na 12 proc. wszystkich głosów. Poparcie dla Trzeciej Drogi pozostaje niemal niezmienne (13 proc.)
Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica, na którą głos oddałoby 6 proc. respondentów
"To wszystko razem oznacza, że ogromna - patrząc historycznie - przewaga ponad 11 pkt proc. sił liberalno-lewicowych w wyborach 2023 roku nad dwiema partiami prawicowymi zmalała do nieco ponad 6 pkt proc." - zauważa OKO.press.Po przeliczeniu na mandaty poselskie Koalicja 15 Października nadal miałaby większość, ale przy ważnych głosowaniach wymagana byłaby całkowita dyscyplina. Stosunek wynosi bowiem 232 do 228 na rzecz rządzących. PiS straciłoby co prawda 18 mandatów, ale Konfederacja dysponowałaby 52 miejscami w Sejmie (wzrost o 34).
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-zaciekla-potyczka-o-pozycje-lidera-jedna-partia-zaskoczyla,nId,7359401#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 Dziwne to niebywale,bo premii za zwycięstwo koalicja nie ma wcale!

Zawsze te 100 dni przychylne było a to już się skończyło?

emeryt ZUS
O mnie emeryt ZUS

Rubaszny emeryt,piszę tu dla jajów! Producent domowych win i degustator! A wy możecie tylko zazdrościć!

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka