No to czekajcie tatka latka aż wam kobyłę wilki zjedzą co to stoi u płota!
Fakt pisze tak:
Lepiej zatankować w poniedziałek
Jeszcze w poniedziałek (15 czerwca) kierowcy będą tankować w niższej cenie: benzynę Pb95 po 6,04 zł za l, benzynę Pb98 — po 6,58 zł, olej napędowy — po 6,40 zł.
Od wtorku obowiązywać będzie już wyższa akcyza. Tylko do 30 czerwca obowiązywać będzie niższy VAT i maksymalna cena. I nie dłużej — co w sobotę, 13 czerwca, obwieścił premier Donald Tusk.
Od wtorku ma być 8% vat i będzie tak:
benzyna (Pb95): stawka akcyzy rośnie o 29 gr na litrze. Po doliczeniu 8 proc. VAT da to realny wzrost na stacji o ok. 31 gr na litrze.
diesel (ON): stawka akcyzy rośnie o 28 gr na litrze. Po doliczeniu 8 proc. VAT cena na dystrybutorze wzrośnie o ok. 30 gr na litrze.
Od 1 lipca gdy vat 23% będzie tak:
Przy obecnych poziomach cenowych (biorąc za bazę ok. 6,00 zł za benzynę i ok. 6,40 zł za diesla), zmiana podatku VAT oznaczać będzie:
w przypadku benzyny Pb95 — wzrost o ok. 83–85 gr na litrze,
w przypadku diesla — wzrost o ok. 90–95 groszy na litrze.
I życie wróci do normy!
Nie liczyłbym że jak cena baryłki spadnie do 20 dol.to nam spadnie na stacji do 5,19!




Komentarze
Pokaż komentarze (2)