-ab- -ab-
368
BLOG

Wojująca głupota

-ab- -ab- Blogi Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Artykuł jest polemiką z notatką "Całopolactwo zadowolone, że zamach Stauffenberga nie powiódł się" - autorstwa Michała Jaworskiego


Generalnie nie powinno się wytykać ludziom głupoty.

Są jednak przypadki głupoty agresywnej, nachalnie promujacej się, patrzacej z góry.
Z takim przypadkiem mamy do czynienia w  notatce "Całopolactwo zadowolone, że zamach Stauffenberga nie powiódł się" - autorstwa Michała Jaworskiego.
https://www.salon24.pl/u/mjaworski/1314689,calopolactwo-zadowolone-ze-zamach-stauffenberga-nie-powiodl-sie

Rocznica zamachu na Hitlera


Impulsem do jej napisania  był fakt, że kanclerz Niemiec Olaf Scholz przypomniał na Twitterze rocznicę zamachu na Hitlera. W jego ocenie był to przejaw „buntu sumienia”, wpisujący się w „obronę demokracji i wolności”.
Z taką opinia nie zgodził się między innymi Arkadiusz Mularczyk:
„Stauffenberg był nazistowskim Niemcem, który popierał zabijanie Żydów, niemiecką inwazję na Polskę i zabijanie Polaków. Stauffenberg nie walczył o demokrację ani o wolność, zwłaszcza o Polaków czy Żydów. Próby pokazania go jako walczącego o demokrację czy wolność to czysty rewizjonizm” 

"Nazisci" i "demokratyczny naród niemiecki".


Głupota nie jest w stanie zrozumieć niemieckiej polityki wybielania się, której owocami są "nazisci" i "demokratyczny naród niemiecki". Na ten aspekt długo nie zwracaliśmy uwagi, stąd obecna sytuacja, że Niemcy organizują w Polsce konferencję o udziale Polaków w Holokauscie, a kanclerz Niemiec gloryfikuje jako demokratę Stauffenberga, który chciał zabić Hitlera za nieudolność.

Kiedy Mularczyk i inni zwrócili uwagę na wszystkie uwarunkowania zamachu i tego kto i z jakich powodów go wykonał:
„Stauffenberg był nazistowskim Niemcem, który popierał zabijanie Żydów, niemiecką inwazję na Polskę i zabijanie Polaków. Stauffenberg nie walczył o demokrację ani o wolność, zwłaszcza o Polaków czy Żydów. Próby pokazania go jako walczącego o demokrację czy wolność to czysty rewizjonizm

 znalazł się miejscowy głupek, który popełnił notkę, a w niej miedzy innymi napisał:

Redakcyna notka o nieudanym zamachu na Hitlera i dyskusja pod nią ujawniły chorobliwość antyniemieckiego zacietrzewienia, jaką Kaczyńskiemu udało się wyhodować u swoich zwolenników.

Na podstawie fragmentu wystąpienia premiera "państwa polskiego" można jednak mówić, że bardziej niż kiedykolwiek po wojnie państwo polskie stało się sztucznym tworem, w którym nawet ocena postaci sprawcy nieudanego zamachu na największego zbrodniarza w dziejach ludzkości może budzić fundamentalne spory.


Głupota wojująca


W demokracji nawet głupota wojująca ma prawo głoscić swoje poglady, gdyby jednak oceniać sformułownie, że: bardziej niż kiedykolwiek po wojnie państwo polskie stało się sztucznym tworem - to ciśnie sie na usta: zamilcz i przeproś: s^%&(%$)u, jak nie rozumiesz co piszesz!


-ab-
O mnie -ab-

Uważaj na myśli, bo przemienią się w słowa. Uważaj na słowa, bo zmienią się w czyny. Uważaj na czyny, bo staną się nawykami. Uważaj na nawyki, bo staną się charakterem. Charakter będzie twoim przeznaczeniem. Stajemy się tym, co myślimy. Margaret Thatcher

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura