13 obserwujących
18 notek
32k odsłony
  3802   0

Komentowanie notek – ważne informacje

Nowy sposób komentowania notek na początku spowodował trochę zamieszania, ale po kilku dniach widzimy, że funkcjonuje już bez problemów.

Dlaczego niektóre komentarze znikały zaraz po ich opublikowaniu? Jak przeglądać nowe i stare komentarze? Poniżej nowe, ważne informacje na temat komentowania notek w serwisie Salon24.pl.

Znikające komentarze

W pierwszych dniach działania nowego Salonu niektóre komentarze pod notkami niedługo po ich opublikowaniu znikały. Działo się tak, ponieważ trafiały one do moderacji. Dopiero po zaakceptowaniu ich przez moderatora ponownie pojawiały się pod notką. W pierwszych dwóch dniach nowego Salonu24 takich komentarzy do moderacji było bardzo wiele. Dziś jest ich tylko kilka-kilkanaście na dobę.

Komentarz trafia do moderacji w dwóch sytuacjach: gdy zostanie zgłoszony jako spam, albo wtedy, gdy algorytm Facebook’a uzna profil jego autora za "podejrzany". 

W tym drugim przypadku chodzi o profil utworzony niedawno, który nagle stał się bardzo aktywny w komentarzach. Facebook nie wie, czy jest on wiarygodny, czy nie został założony przez internetowego trolla. Na wszelki wypadek kieruje więc komentarze takiego autora do moderacji.

Jest na to sposób. Radzimy wykonać pewną aktywność na swoim profilu na Facebooku, np. udostępnić lub „zalajkować” notki ulubionych autorów z Salon24, czy też zaprosić kilka osób do grona znajomych. Dzięki temu Facebook nabierze zaufania, że nasz profil nie jest kontem fejkowym lub że nie kryje się pod nim troll.

Stare komentarze

Komentarze opublikowane przed zmianą serwisu, tzn. do 3 stycznia 2017 r., są dostępne zbiorczo pod notkami.

Wielu z Państwa zgłosiło potrzebę przeglądania swoich starych komentarzy. Poprawimy to i wkrótce będziecie mogli je przeglądać w panelu zarządzania kontem. O szczegółach poinformujemy, gdy wdrożymy to rozwiązanie.

Nowe komentarze

Komentarze opublikowane w nowej wersji serwisu można przeglądać na Facebooku w profilu użytkownika, w Dzienniku aktywności. Dostęp do Dziennika jest możliwy poprzez link na winiecie profilu:

image

lub przez menu (po kliknięciu w strzałkę):

 image

image


Dziękujemy za Państwa aktywność i zgłaszane uwagi. Wiele z nich już poprawiliśmy. O wprowadzonych zmianach napiszemy w następnych notkach.


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura