5 obserwujących
333 notki
79k odsłon
  305   0

HiT prof. Roszkowskiego

Dwadzieścia lat trwa budowanie reputacji, a 5 minut jej zrujnowanie. Gdy o tym pomyślisz będziesz postępował inaczej.“

Warren Buffett

Biogram profesora Roszkowskiego każdy może znaleźć i się z nim zapoznać, generalnie postać bardzo pozytywna, osoba związana z opozycją, naukowiec, który pisał książki, w których przedstawiał m. in. historię Polski, odmienną od tej prezentowanej przez komunistów.

Za swoje zasługi był odznaczany również przez Aleksandra Kwaśniewskiego, więc jak widać jego dorobek był doceniany nie tylko prze środowisko, z którego się wywodzi.

Niestety, chyba nie słyszał sentencji W. Buffetta i nie pomyślał, albo jego fanatyzm ideologiczny doprowadził do napisania propagandowego gniota, czyli podręcznika do przedmiotu Historia i Teraźniejszość. Przesłanki, że Profesor staje się fanatykiem, można było zauważyć już po książkach "Bunt barbarzyńców" i "Roztrzaskane lustro", HiT dopełnił tylko obrazu.

I nie tylko  "hodowanie ludzi" mam na myśli, pisząc o opozycji z czasów PRL-u dzieli ja na tę słuszną i niesłuszną. Czy muszę dopisywać jakie nazwiska znajdują się po jednej i drugiej stronie?

Generalnie, poglądy Profesora zgodne są z poglądami najbardziej fanatycznych duchownych Kościoła Katolickiego więc nie dziwi, że pisząc o pedofilii stwierdza, iż duchowni 

"są wystawieni na pokusy i mogą błądzić".

Jest już kilka felietonów czy artykułów gdzie bzdury i szczucie zawarte w podręczniku HiT są zebrane i opisane (muzyka metalowa, in vitro itd), kto chce może poczytać, na szczęście korzystanie z tego podręcznika nie jest obowiązkowe.


Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale