Ajgor Ajgor
404
BLOG

Co złego zrobił PiS - uzupełnienie notki blogera @barbie

Ajgor Ajgor Polityka Obserwuj notkę 61

Bloger @barbie (Tomasz Barbaszewski) napisał notkę polemiczną z notką Rafała Brody, a właściwie odpowiedź na wyzwanie (polemiczne) tego drugiego. Z notką blogera @barbie można zapoznać się TUTAJ.

Spośród wielu komentarzy zastanowił mnie jeden blogera @maciekmaciek

Jakość rządów można oceniać na różne sposoby, według różnych kryteriów.

Ale tylko jeden sposób jest obiektywny, mający realne znaczenie w perspektywie historycznej.

Porównanie twardych danych liczbowych na wejściu (na początku działania danego rządu) z danymi na wyjściu (zakończeniu pracy rządu).

Twarde dane liczbowe, o które @maciekmaciek się dopominał, wymienił poniżej

Ścisłe, obiektywne kryteria oceny rządów, np. poziom dochodu narodowego, poziom dochodu indywidualnego, poziom inwestycji, bezpieczeństwo zewnętrzne określone np. liczebnością armii i wysokością nakładów na obronność nie są przez Pana w ogóle uwzględniane.

Generalnie ważne (wg niego) są w zasadzie tylko kryteria ekonomiczne, bo do tego należy zaliczyć również wysokość nakładów na armię. Zapomniał @maciekmaciek zauważyć, że w I kadencji swych rządów PiS nie wzmacniał armii, wręcz odwrotnie , osłabiał ją ( zerwany kontrakt na śmigłowce itp). Dopiero wojna w Ukrainie spowodowała zmianę, ale można śmiało zakładać, że inne rządy w takim przypadku, również wzmacniałyby polska armię.

To dygresja do komentarzy @maciekmaciek.

A teraz przykład tego co PiS zrobił źle. Wymieniam jeden symptomatyczny, aby notka nie była za długa.

PiS powołał na Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka.

W radiu Tok FM, leci właśnie ( w odcinkach) reportaż Michała Janczury zatytułowany "Niedorzecznik", z którego przytoczę jeden przykład.

Dwunastoletnia Kinga, molestowana seksualnie w domu rodzinnym przez ojczyma i znajomego rodziny (matka wiedziała), prosiła o pomoc rodzinę. Rodzina zgłosiła sprawę na policję i do prokuratury, sprawa się ciągnęła zapadł jakiś skandaliczny wyrok sądu rodzinnego, ale o pomoc zwrócono się również do RPD Mikołaja Pawlaka, którego urząd ma prawo występować przed sądami w interesie nieletnich.

Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka z PiSowskiego nadania, ODMÓWIŁ pomocy Kindze.

Dziewczynka popełniła samobójstwo.

Żeby była jasność, winnych w tej sprawie jest więcej, ale Mikołaj Pawlak ODMÓWIŁ pomocy.

To nie jedyny przypadek takiej odmowy, a wiemy to miedzy innymi od  prof. Błażeja Krzyżaka, powołanego do 

Państwowej komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15

właśnie przez Mikołaja Pawlaka, a więc nie pochodzącego ze środowisk lewackich. Właśnie przez obstrukcję Mikołaja Pawlaka, prof. Krzyżak zrezygnował z pracy w tej Komisji.


Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.Ajgor
O mnie Ajgor

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka