35 obserwujących
271 notek
532k odsłony
  2767   1

TSUE się sakramencko podłożył

Czy można było spodziewać się głupszej decyzji TSUE niż ta ostatnia wobec kopalni węgla brunatnego Turów? Pewnie tak, ilość głupoty na świecie jest nieograniczona, a jej ilość wśród ludzi wykształconych jest nieproporcjonalnie większa niż wśród pozostałych. Już ponad sześćdziesiąt lat temu Gombrowicz obserwując rozrost uczelni humanistycznych na Zachodzie ukuł słynne powiedzenie: "im mądrzej tym głupiej".

Nie chcę wnikać w merytoryczne przyczyny sporu między czeskim rządem a polskim w sprawie Turowa. Nie chcę i nie potrafię, bo mam za małą wiedzę na ten temat. Nie wnikała w to również sędzina więc rejwach, który powstał w Polsce w poszukiwaniu winnych tej sytuacji jest w większości absurdalny. Jedna strona politycznego sporu widzi tam słabość polskiego rządu inna węszy spisek niemiecko-czeski w celu przejęcia dostaw węgla albo energii elektrycznej, z podobnych kopalń i elektrowni zlokalizowanych nieopodal. Inni widzą tam Ruskich z ich gazem i "helmutów" gotowych do przejęcia kontroli nad krainą pomiędzy Niemcami a Rosją. Domysłom i dywagacjom nie ma końca, można poszaleć: hulaj dusza piekła nie ma.

Ale piekło jest. Diabły tam siedzące znalazły formułę by w majestacie prawa niszczyć wszystko co komu przyjdzie do głowy. Wystarczy wydać wstępny wyrok na zabezpieczenie. Bez możliwości odwołania się od tej decyzji.

Wraz z kumplami składamy wniosek do TSUE albo do innego sądu w celu orzeczenia, że telewizja TVN w swoich komentarzach politycznych pozbawia ludzi życia i zdrowia przez co narusza warunki udzielonej jej przez państwo koncesji. Składamy wniosek i dołączamy kilka tysięcy stron dokumentów. W tym zlecone wcześniej badania "niezależnych" organizacji badawczych i analitycznych sowicie wcześniej opłaconych i różne statystyki samobójstw, z analizy których istnieje domniemanie, że komentarze Morozowskiego i Pochanke "przyczynily się". Ba, dołączamy zeznania najbliższych, którzy oświadczają, że po samobójczej śmierci miały jeszcze ulotny kontakt ze zmarłymi a ci w całej rozciągłości potwierdzili "że to wszystko przez TVN".

Do wniosku o odebranie koncesji dołączamy wniosek o zawieszenie nadawania programów przez TVN do czasu rozstrzygnięcia sporu. I tak z komentarzami Morozowskiego i Pochanke mamy spokój na kilka lat.

Diabły diabłami ale rząd polski nie mógł sobie wymarzyć lepszego wyroku niż ten ostatni, w celu zakwestionowania pozycji TSUE. Będzie miał po swojej stronie partię ludzi zdroworozsądkowo myślących, najliczniejszą mam nadzieję partię z poglądami od lewa do prawa.
Lubię to! Skomentuj117 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka