Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
70 obserwujących
1489 notek
1285k odsłon
497 odsłon

PAŻP KONFLIKT NIE ROZWIĄZANY OD 3 GRUDNIA 2019 ROKU -Chłopcy z zapałkami w prochowni

Wykop Skomentuj

Mamy Święta Bożego Narodzenia a ja o takich sprawach.

Kiedy niebo nad nami jest błękitne lub niewielki poziom zachmurzenia zawsze zadzieram głowę do góry patrząc jak statki powietrzne z 100, 200 i ponad 300, 500 pasażerami na pokładzie + załoga ufnie prowadzone są jak "po sznurku" i mijają się w bliskiej separacji w pionie czy w poziomie w korytarzach powietrznych z zawrotną prędkością zbliżania dwóch obiektów w powietrzu z prędkością względną do siebie ponad 2000 km/h.

Dalekie czy bliskie loty jak z Paryża, Madrytu, Amsterdamu czy Londynu do: Hong Kong, Seul, Singapur, Bejing czy bliskie Helsinki lub Moskwa.

image

Pracują tylko 5,5 h, bo chwila nieuwagi kończy się tragedią ...

https://spidersweb.pl › bizblog › kontroler-ruchu-lotniczego-praca-zarobki

26 lis 2019 - Praca kontrolera ruchu lotniczego to jedna z najbardziej odpowiedzialnych profesji, jakie można sobie wyobrazić. Pracownicy Centrum ...

FRAGMENT OŚWIADCZENIA SŁAWOMIRA KOZAKA WIELOLETNIEGO INSTRUKTORA KONTROLERÓW RUCHU LOTNICZEGO NA OKĘCIU NA WYPOWIEDZENIU DO 29 LUTEGO 2020 ROKU BEZ ŚWIADCZENIA PRACY. DOTYCZY KONFLIKTU W POLSKIEJ ŻEGLUDZE POWIETRZNEJ.

Dopiero co zakończyły się w Polsce obchody Międzynarodowego Dnia Kontrolera Ruchu Lotniczego, a już władze Agencji, mającej z założenia pilnować bezpieczeństwa na polskim niebie, próbują podstępem znacznie osłabić niewygodny dla pracodawcy związek zawodowy. Kontrolerzy Lotniska Warszawa sprzeciwili się bowiem polityce zmierzającej do odejścia od właściwych zasad bezpieczeństwa w ruchu lotniczym na rzecz zwiększenia występowania ryzyka błędu przez kontrolerów. Sprzeciw kontrolerów wobec tych działań został potraktowany jako wypowiedzenie przez pracowników umów o pracę – wbrew ich oczywistym intencjom i postulatom. Interpretując w sposób oderwany od kontekstu oświadczenie kontrolerów lotu, Agencja ogłosiła, że „uznaje” wypowiedzenia złożone przez pracowników, skutkiem czego w jej przekonaniu 33 członków Związku Zawodowego Kontrolerów Lotniska Warszawa znajduje się obecnie w okresie wypowiedzenia, a umowy rozwiążą im się z dniem 29 lutego 2020 roku. Sytuacja stanowi precedens w polskiej kontroli ruchu, u wielu osób z przemęczenia pojawiły się już problemy zdrowotne. W przypadku faktycznego niedopuszczenia tych osób od 1 marca do pracy, mniej niż połowa całego zespołu warszawskiej Wieży będzie mogła stanąć do realizacji zadań. Końca problemu, pomimo związkowych prób i wsparcia wielu innych organizacji, w tym zrzeszającej związki kontrolerskie w Unii Europejskiej (ATCEUC), póki co nie widać. Niezrozumiałe jest w tym wszystkim, że Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych otrzymuje alarmujące sygnały, ale nie zajmuje w sprawie stanowiska. Wiele pism, w tym od organizacji nie związanych z kontrolerami z Okęcia, wysłano do Ministerstwa Infrastruktury. Ministerstwo wystosowało zaproszenie na rozmowy z organizacjami związkowymi na 18 grudnia, a następnie przesunęło termin na 3 stycznia. Mija kolejny tydzień absolutnego braku reakcji ze strony odpowiedzialnych za lotnictwo instytucji. Czy godzi się, aby toczyć spory ze związkami zawodowymi w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej tylko z tego powodu, że pragną dbać o bezpieczeństwo pasażerów i pilotów? O sprawie wie również wspomniana w tym felietonie IFATCA, która zapewne i teraz opowie się przeciw działaniom mogącym w jakikolwiek sposób eskalować konflikt i zagrażać bezpieczeństwu pasażerów. Oby zdążyła. Przewodniczącemu Związku i Doradcy Agencja już zablokowała dostęp do dotychczasowego miejsca pracy i odmawia na ten moment ich przywrócenia.

Sławomir M. Kozak


Okęcie: Trwa protest kontrolerów ruchu. PAŻP uspokaja ...

https://www.rynek-lotniczy.pl › wiadomosci › spor-zbiorowy-na-okeciu-k...

3 gru 2019 - Okęcie: Trwa protest kontrolerów ruchu. ... usłyszał przewodniczący Związku Zawodowego Kontrolerów Lotniska Warszawa, Marcin Jaracz.

https://www.money.pl/gospodarka/okecie-protest-kontrolerow-lotow-blokada-wiezy-pazp-nieprawda-jest-jakoby-wieza-miala-byc-okupowana-6452685231806081a.html

Okęcie. Protest kontrolerów lotów, blokada wieży. PAŻP: "Nieprawdą jest, jakoby wieża miała być okupowana"

PROTEST

OPRAC. KRYSTIAN ROSIŃSKI

03.12.2019 18:04

Okęcie. Protest kontrolerów lotów, blokada wieży. PAŻP: "Nieprawdą jest, jakoby wieża miała być okupowana"

Kontrolerzy lotów na Okęciu protestują. Wskazują, że pracują pod ciągłym stresem, a stan ten może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo ruchu lotniczego. Demonstranci donoszą, że w poniedziałek miało dość do próby zwolnienia prezesa związku zawodowego, a także do szarpaniny. Inaczej widzi to Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Prawnik Związku Zawodowego Kontrolerów Lotnika Warszawa Piotr Wujec w rozmowie z TVN Warszawa wskazał, że spór zbiorowy istnieje od środy. Protestujący jednak do tej pory nie zdecydowali się na nagłośnienie sprawy.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale