Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
70 obserwujących
1486 notek
1283k odsłony
290 odsłon

"Kluczyki" do Smoleńska

Wykop Skomentuj2

Dlaczego nic nie wiemy o Smoleńsku

https://fakty.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-wiceszef-mon-moge-podac-sie-do-dymisji-byloby-o-jednego-mnie,nId,4279230

Jakub Szczepański Dzisiaj, 20 stycznia (09:38)


Po wyborach rząd Mateusza Morawieckiego liczy 126 członków i zyskał 10 stanowisk. Jak te doniesienia komentuje Marcin Ociepa, wiceszef MON i wiceprezes Porozumienia? - Mogę się jedynie podać do dymisji. Wtedy byłoby o jednego mniej - w rozmowie z Interią żartuje polityk, który zapewnia, że dzięki długiej ławce państwo "działa znacznie sprawniej". Ociepa odnosi się również do kwestii wraku tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku. "Fakt, że samolot ciągle do nas nie wrócił, jest kompromitujący dla Rosji. (...) GROM-u po niego przecież nie wyślemy" - komentuje.

image

Marcin Ociepa /Mateusz Włodarczyk /Agencja FORUM

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-wiceszef-mon-moge-podac-sie-do-dymisji-byloby-o-jednego-mnie,nId,4279230#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Kto ma kluczyki do Smoleńska?

dr inż. Maciej Lasek z całą pewnością tak.

Mimo wszystko ma kluczyki do "kokpitu wraku Tu-154" na polance smoleńskiej.

image

https://www.wprost.pl/kraj/443493/lasek-za-slowami-macierewicza-nie-ida-zadne-dowody.html

Lasek: Za słowami Macierewicza nie idą żadne dowody

https://tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/ruszaja-prace-komisji-badajacej-katastrofe-smolenska,616394.html

Szef MON Antoni Macierewicz podpisał dokumenty, które umożliwią wznowienie badania katastrofy smoleńskiej. Stało się to w obecności części rodzin ofiar katastrofy. O godzinie 12 w TVN 24 ruszył program specjalny.

13:58

Jak powiedział Misiewicz, przez ostatnie kilka tygodni doradcy ministra, którzy dziś znaleźli się w podkomisji zapoznali się z materiałami. - Myślę, że na pierwszym posiedzeniu reszta członków zapozna się z materiałem - dodał.

- Każda teoria, która w jakimkolwiek stopniu będzie miała podstawę dowodową, materiałową będzie przez podkomisję badana i wyjaśniana, żeby w 100 proc. dojść do prawdy, co zdarzyło się w Smoleńsku - powiedział Misiewicz.

13:50

Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON powiedział, że pierwsze posiedzenie podkomisji zaplanowano na początek marca.

itp., itd...

Taki dzieckiem się nie zajmie tylko myśli o Einsteinie ...


Między nami po ulicy,

pojedynczo i grupkami,

snują się okularnicy ze skryptami.

I z książkami,

z notatkami,

z papierami, kompleksami.

Itd., itp.,

itp., itd.,

itd.

Uszy mają odmrożone,

nosy w szalik otulone,

spodnie mają zeszłoroczne, miny mroczne.

Taki dzieckiem się nie zajmie,

tylko myśli o Einsteinie.

Itd., itp.,

itp., itd.,

itd.

Gnieżdżą się w akademiku,

mają każdy po czajniku.

I nie dla nich dewolaje,

i Paryże, i Szanghaje.

I nie dla nich bal i ubaw,

ani Lala, ani Buba.

Itd., itp.,

itp., itd.,

itd.

Tylko czasem przy tablicy,

wiosną jakiś okularnik,

skradnie swej okularnicy pocałunek.

Wtem okular zajdzie mgłą,

przemarznięte dłonie drżą.

Potem razem w bibliotece,

i w stołówce, i w kolejce.

Itp., itd.,

itd.

Wymęczeni, wychudzeni,

z dyplomami już w kieszeni,

odpływają pociągami,

potem żenią się z żonami.

Potem wiążą koniec z końcem

za te polskie dwa tysiące.

Itp., itd.,

itd.

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/koszmar-antoniego-macierewicza-bolesny-cios-na-kilka-dni-przed-posiedzeniem-sejmu-aa-gF6e-bUQH-v24y.html

Koszmar Antoniego Macierewicza! Bolesny cios na kilka dni przed posiedzeniem Sejmu

2019-11-07 12:29

ak tak można? Posłowie klubu parlamentarnego Lewicy chce, by prezydent Andrzej Duda zmienił podjęła kilka dni temu decyzję i wskazał innego marszałka seniora Sejmu, niż Antoni Macierewicz. Ich zadaniem ten, kto spełnia tę honorową funkcję powinien mieć nieposzlakowaną opinię i taki sam dorobek parlamentarny, a według nich Macierewicz tego sobą nie reprezentuje. To bolesny cios, który z pewnością zaboli Macierewicza.

image

MACIEREWICZ ZOSTAŁ JAK PAMIĘTAMY MARSZAŁKIEM SENIOREM.

Kto ma jeszcze kluczyki do "kopitu" Tu-154 na polance smoleńskiej?


https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/529140,prezydent-podpisal-ustawe-ktora-pozwoli-zwolnic-czlonkow-komisji-laska.html,komentarze-najnowsze,1

Prezydent podpisał ustawę, która pozwoli zwolnić członków komisji Laska

19 sie 2016 aktualizacja 27 lis 2019, 2:02


Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek nowelizację Prawa lotniczego, która przewiduje wygaszenie stosunków pracy z dotychczasowymi członkami Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL), o ile nie zostanie im zaoferowana praca na nowych warunkach.

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że ustawa została podpisana dzień wcześniej. Nowelizacja, której projekt zgłosili posłowie PiS, zawiera dwie grupy przepisów. Pierwsza wprowadza do Prawa lotniczego nową kategorię lotnisk: użytku publicznego niepodlegających certyfikacji. Zastąpi ona niepraktyczną procedurę czasowego otwierania do użytku publicznego lotnisk użytku wyłączonego (to lotniska, które nie są otwarte dla wszystkich statków powietrznych). Druga część projektu reguluje na nowo działalność PKBWL i przewiduje wygaszenie stosunków pracy z członkami komisji, jeżeli nie zostaną oni powołani w trybie określonym nowymi przepisami.

O ile pierwsza grupa przepisów nie budziła kontrowersji, a w Sejmie i w Senacie była popierana i chwalona nawet przez opozycyjne kluby PO, Nowoczesnej i PSL, o tyle w odniesieniu do drugiej części ustawy przedstawiciele tych ugrupowań wyrażali swój sprzeciw lub niepokój. Według PO rząd likwiduje dotychczasową PKBWL. Oprócz PiS ustawę w całości popierał sejmowy klub Kukiz'15 i koło Wolni i Solidarni.

Jeszcze podczas prac nad ustawą w Sejmie PO i Nowoczesna podnosiły, że w ustawie chodzi o to, by PKBWL przestała być niezależna oraz, by przeprowadzić w niej czystkę, zwalniając jej przewodniczącego Macieja Laska. Był on członkiem tzw. komisji Millera, która zbadała katastrofę smoleńską, a potem kierował powołanym przez rząd PO-PSL zespołem, który przypominał ustalenia z tego badania w odpowiedzi na tezy zdominowanego przez PiS i kierowanego przez Antoniego Macierewicza parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej, który kwestionował ustalenia rządowej komisji Millera. Przedstawiciele PiS oraz resortu infrastruktury i budownictwa mówili, że Lasek musi odejść, bowiem przestał być niezależny, angażując się w spór polityczny po stronie obecnej opozycji.


Aktualne:

https://wrealu24.tv/film/dlaczego-nic-nie-wiemy-o-smolensku-kto-zestrzelil-samolot-w-iranie-l-misiak-wrealu


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale