Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
76 obserwujących
1847 notek
1472k odsłony
  169   2

Niemcy barbarzyńcy XX w. 1914-1918, 1936-1945: uczą moralności w UE w XXI w.

Otrzymałem dzisiaj pocztę z Reduty Dobrego Imienia.

Oto przykład jak miasta polskie i wsie z zamieszkałą tam ludnością W WIEKU od 1 dnia życia do późnej starości były CELEM ĆWICZEŃ W BOMBARDOWANIU CELÓW.


Niemieckie zbrodnie - zbombardowanie Frampola 13 września 1939 roku.


Szanowni Państwo,

Każdy dzień Września 1939 r. jest dowodem na okrucieństwa, których dokonała armia niemiecka na terenach Rzeczypospolitej. Zgodnie z doktryną Hitlera – Blitzkrieg – oznaczającą błyskawiczne uderzenie i zajęcie terytorium, Polska i Polacy stanęli naprzeciw agresorowi, który z potężną siłą militarną i okrucieństwem, przystąpił do planowego niszczenia Polski.

Strategia niemiecka, szczególnie wobec Polski i obywateli polskich, była wyjątkowo brutalna, Polska i Polacy zostali przeznaczeni do unicestwienia, odbywało się to na różne sposoby od zaplanowanego i systemowego mordowania, poświęcenia w imię „nauki” – pseudomedyczne eksperymenty, niewolniczej pracy na rzecz Niemców (wykonywanej zarówno na terenie Polski, ale w szczególności w III Rzeszy Niemieckiej), czerpania zysków z dóbr naturalnych, do ograbienia (prywatnego i państwowego mienia) i zrównania z ziemią tysięcy polskich wsi i miast.

Działania Niemców łamały wszelkie normy, które w prawie międzynarodowym regulowały szeroko pojęte zasady prowadzenia konfliktów zbrojnych. Polityka prowadzona przez Hitlera łamała wszelkie ustalenia, począwszy od Konwencji haskich, które stanowiły obowiązujący spis zasad m.in. IV konwencja (z 18 października 1907 r.) - dotycząca praw i zwyczajów wojny lądowej (z regulaminem dotyczącym praw i zwyczajów wojny lądowej), poprzez złamanie postanowień Traktatu Wersalskiego, zgodnie z którym m.in. armia niemiecka miała zostać ograniczona do 100 tys. żołnierzy. Niemcy nie mogły posiadać ciężkiej artylerii, broni pancernej, lotnictwa bojowego i okrętów wojennych, po wszelkie normy moralne.

Kompleksowy i perfidny plan zniszczenia Polski, był koncepcją jawnie głoszoną przez A. Hitlera, który w swoich przemówieniach do narodu niemieckiego, wyraźnie definiował politykę państwa niemieckiego, w tym losy Polski i Polaków, zyskując, dzięki temu, niemalże stu procentowe poparcie społeczeństwa.

Dziś nie możemy pozostawać obojętni wobec tworzenia i powielania niemieckiej narracji, że Niemcy byli nieświadomi skali zbrodni dokonywanych w Polsce, że za dramat wojny odpowiadają mityczni „naziści”. Społeczeństwo niemieckie miało pełną świadomość, w jaki sposób była niszczona Polska. Wielu z nich korzystało ze zniewolenia Polski - katorżniczej pracy obywateli polskich, czy też dokonywanych grabieży wszelkich dóbr (po dziś dzień setki skarbów polskich jest w posiadaniu Niemców, których można określić mianem paserów), co doprowadziło do wzbogacenia się społeczeństwa niemieckiego. Przede wszystkim należy podkreślić, że Niemcy mieli pełną świadomość, że ich agresywne działania prowadzą do śmierci tysięcy obywateli polskich, nie tylko żołnierzy, ale także cywilów – kobiet, dzieci, osób starszych – bezbronnych wobec przeważającej siły militarnej, którą Niemcy wykorzystywali, by z premedytacją zniszczyć RP. Ich działania dotknęły tysiące wsi i miast, takich jak Frampol.

13 września 1939 r. - Zbombardowanie Frampola

Frampol to niewielka, malownicza miejscowość położona na terenie Lubelszczyzny. We wrześniu 1939 r. miasteczko to nie miało żadnego znaczenia wojskowego, na jego terenie nie znajdowały się żadne magazyny wojskowe, nie stacjonowały wojska, nie posiadało również strategicznie ważnych celów. Frampol był zwykłą cywilną miejscowością, która w trzynastym dniu wojny, stała się punktem przeznaczonym do zbombardowania przez lotnictwo niemieckie.

Według historyków, poprzez położenie i zabudowę miasta (kwadrat o długości boków średnio 500 m, zorientowany według stron świata, podzielony na dwa pasma bloków z usytuowaniem w środku, również kwadratowego rynku o długości pierzei 225 m) i przestrzenne ukształtowanie, Frampol stał się idealnym punktem do przeprowadzenia ćwiczeń w celności bombardowania i testowania skuteczności sprzętu i broni niemieckiej.

image

13 września, kilka minut po godzinie pierwszej po południu, cztery samoloty 8. korpusu lotniczego niemieckiej Luftwaffe nadleciały na Frampol, piloci zrzucili bomby burzące i zapalające, w wyniku tego brutalnego ataku zniszczeniu uległo 80% budynków, a straty w ludziach szacuje się na około 10 osób. Liczba zabitych została maksymalnie ograniczona ponieważ ludność miasta została ostrzeżona, przed nadlatującymi samolotami, przez ustawione na okolicznych wzgórzach czujki.

Niemcy obrali Frampol za cel ćwiczebny, z uwagi na regularny, geometryczny kształt miasteczka (z największym w Europie rynkiem). Doprowadziło to do jego niemalże całkowitego zrujnowania i zamordowania bezbronnej ludności cywilnej, co stanowi kolejny dobitny dowód na to, że niemieckie zbrodnie dokonywane były świadomie, planowo i brutalnie.

Szanowni Państwo,

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale