Allchemik Allchemik
560
BLOG

O problemie na rynku srebra.

Allchemik Allchemik Giełda Obserwuj temat Obserwuj notkę 4

Jest poważny problem na rynku srebra i w obecnym stanie napływu gotówki jest on raczej nie do rozwiązania, i w pewnym okresie doprowadzi do załamania się papierowego rynku, a następnie uwolnienia ceny srebra i jej aprecjacji.

Skąd taki wniosek ?

Chcąc bronić pozycji short przed stratami zaniża się kurs kolejnymi shortami , tyle, że na dłuższy termin.

Liczy się przy tym, że popękają stop loss'y i rynek sam dołoży się do spadków (dlatego dobrze działać gwałtownie najlepiej w godzinach kiedy longi śpią), plus to, że spadki te przełożą się na sentyment i kiedyś odzyska się w pełni to co się zainwestowało w shorty.

Problem w tym, że ratowanie pozycji short zbijaniem kursu powoduje wzrost premium dla chętnych do odebrania fizycznego metalu. To przełoży się wprost na zwiększenie wolumenu dostaw srebra w postaci fizycznej. A to jest ostatnia rzecz jakiej chcą ETF i bullion banki gdyż wedle różnych wyliczeń ilość papierowego srebra do fizycznego metalu mogącego być przedmiotem obrotu to liczba między 15 a nawet 100.

No i mamy problem. Tym bardziej, że jest rozdźwięk interesów między shortującymi (JP Morgan), a ETF'ami (SLV).

Kolejne stimies z frikowymi dolarami dla Amerykanów tylko nakręcą ten proces.

Uwaga : w zapisach regulaminów ETF są takie punkty, że oni wyjdą obronną ręką - stratni będą tylko posiadacze papieru. Możliwe jest wszystko - od zawieszenia notowań, po wymuszone rozliczenie w gotówce po kursie spot, który najprawdopodobniej kompletnie rozjedzie się z ceną fizycznego surowca. 

Zostawiam powyższe rozwadze.

Allchemik
O mnie Allchemik

www.gab.com                                         Live Your Life                                                                                                                        Przede wszystkim żyj a nie udawaj, że żyjesz.                                                                                              Żyj swoim życiem, nie życiem innych, znajdź własną drogę.                                                                     Celebruj życie i dostrzegaj je w innych, dobro zawsze wraca.                                                                       "Rewolucja byłaby najlepszym sposobem oczyszczenia stajni Augiasza w jakiej przyszło nam żyć. Jednak z racji tego, że to zadanie na dziś jest niewykonalne trzeba szukać sposobów na zmianę, możliwych do realizacji." - motto bloga od roku 2008. Zadanie okazało się wykonalne. Wolności i godności nikt nie może dać - ją trzeba sobie samemu wziąć. Nie ma większych niewolników od tych, co błędnie myślą, że są wolni Goethe Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości Dostojewski 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka