Lodowcowe Pole
Nie czyńcie Prawdy groźną i złowrogą, Ani jej strójcie w hełmy i pancerze, Niech nie przeraża jej postać nikogo
85 obserwujących
584 notki
1457k odsłon
  2304   12

Żywe srebro


Przed chwilą Niemcy ogłosili oficjalne wyniki badań wody w Odrze. Nie znaleziono podejrzanie wysokiego poziomu żadnego z metali ciężkich w próbkach!  https://www.welt.de/vermischtes/katastrophen/article240506457/Oder-Offenbar-gibt-es-nicht-nur-eine-Ursache-fuer-die-Umweltkatastrophe.html?icid=search.product.onsitesearch 


Dawno nie widziałem tak ożywionej opozycji i Donalda Tuska. Można powiedzieć, że to "chłopak żywe srebro”, jak mawiała moja babcia o nadpobudliwych dzieciach. I na "Salonie 24" niektórzy zwolennicy Tuska, zacierali ręce w obliczu możliwego skażenia Odry rtęcią.

To związana z PO marszałek Lubuskiego przecież, powołując się na niemieckie źródła, ogłosiła skażenie rzeki tym bardzo niebezpiecznym metalem. Ale pani marszałek, albo ma kłopoty z językami obcymi, albo całkiem świadomie skłamała w tej sprawie.

Świadomie oznacza w tym przypadku osobowość nadpobudliwą, typ targowej maglowej plotkarki, co to coś usłyszała i dalej przekazała. A że nie rozumiała tego co słyszała? Tym się nie przejęła.

Na rtęć rzucili się przeciwnicy PiS nie zważając, jakie szkody czynią obrazowi Polski na świecie. Ale przecież jedyną strategią Tuska i jego kolegów jest chyba ostatnio strategia wstydu, jaki powinni odczuwać Polacy za to, że żyją i oddychają. Kiedy w Polaku zakiełkuje odrobina dumy z Polski i bycia Polakiem usłużna PO gazeta codzienna, zaraz zacznie pedagogikę wstydu. Stare numery i lista powodów do wstydu niczym odgrzewane kotlety pojawia się zawsze, kiedy redaktorzy wyczują „kroplę krwi”.

Jak zmalała szansa na metale ciężkie, to pojawiła się myśl okropna, że winna jest sól, bo przecież okropni Polacy kopię węgiel. Gdyby nie tragedia Odry śmiałbym się z tych teorii do rozpuku. Nawiedzeni obsesjoniści, podający za wzór Niemcy, jako kraj absolutnie ekologiczny, nie zadali sobie pytania gdzie w zasadzie płynie najbardziej zasolona rzeka Europy.

Tu obawiam się ugodzę ich w samo serce. Najbardziej zasolona rzeka Europy płynie w Niemczech i nazywa się Werra! Mam nadzieję, że kochający Niemcy ponad Polskę salonowi trolle, przeżyli po przeczytaniu tej strasznej wiadomości. Tak drodzy spece od zasolenia wody.

I Niemcy sami tego nie ukrywają, bo pozyskanie soli potasowych na potrzeby niemieckiego przemysłu chemicznego znajduje w środowiskach rozsądnych gospodarnych władz, zrozumienie. I jak to zwykle bywa, Niemcy objęli Werrę całym systemem badań naukowych. Wystarczy sięgnąć po wyniki tych badań, aby określić wszystkie parametry wody i ich wpływ na życie w rzece. A Werra ma wody bardziej słone, niż poczciwy Bałtyk!

Zanim zaczniemy ferować oskarżenia musimy mieć wszystkie wyniki badań martwych ryb. I ja poczekam na te wyniki.

Odra to rzeka przez prawie 200 lat rozwoju przemysłu silnie obciążona zanieczyszczeniami. W dorzeczu Odry przecież znajdował się od średniowiecza przemysł wydobycia złota i srebra. Przez setki lat trafiały do niej sedymenty zawierające nie tylko pierwiastki obecne w złożach złota, ale i stosowane w procesie prażenia rud tego metalu, takie jak arsen. Od początku XIX wieku śląski przemysł zasilał Odrę ogromnymi porcjami wszelkich świństw zarówno przemysłu wydobywczego jak i hutniczego i chemicznego.

Z tego powodu kompleksowa ochrona Odry musi opierać się na znajomości rozkładu sedymentów szczególnie z ostatnich dwóch wieków. To tytaniczna praca dla pokoleń naukowców. Do roboty!

Opozycji radzę zmianę strategii wobec PiS.

Chcecie zniszczyć PiS i nie wahacie się niszczyć wizerunku Polski. To błąd, którego żaden Polak wam nie wybaczy. Dość z tym biczowaniem medialnym Polski. Jak nie macie innego programu wyborczego ponad odwet i grożenie więzieniem Jarosławowi Kaczyńskiemu i innym członkom rządu, to lepiej dajcie sobie spokój.

Trwa wojna w Europie i Polska musi być zjednoczona i silna.

Takie sprawy jak z panią marszałek Lubuskiego zmiotłyby każdą partię z powierzchni ziemi. Mam nadzieję, że wyborcy wam tego nie zapomną.

Pora na konstruktywne działanie opozycji. Nie potraficie tego zrozumieć, co robicie? Chcecie, aby było źle, bo myślicie, że to pomoże wygrać wybory? Złudne nadzieje… Z takim programem, moim zdaniem, opozycja żadnych szans nie ma, bo ludzie nie mają pamięci jak Słoń Trąbalski.


Lubię to! Skomentuj155 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka