64 obserwujących
1598 notek
1574k odsłony
10269 odsłon

Zapraszam do Aachen na Polonicusa 2019

Wykop Skomentuj14

Tegoroczna uroczysta Gala Polonicus wraz wręczeniem nagród POLONICUS 2019 odbędzie się dzisiaj, 18 maja 2019 o godz.19.00 w historycznej Sali Koronacyjnej w akwizgrańskim ratuszu.

Nagrody otrzymaja:

Grażyna Słomka, działaczka polonijna, filmoznawczyni, reżyserka i dziennikarka, od ponad lat 20 lat prezentuje najnowszą polską kinematografię i tym samym kulturę polską w Niemczech - w ramach autorskiego projektu „Filmland Polen”, swoją działalnością wspiera budowę społeczeństwa obywatelskiego, za jej wybitne zaangażowanie w prezentację kultury polskiej w Niemczech.

Dr Marek Prawda, socjolog i dyplomata, od 2016 dyrektor Przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Polsce, były ambasador w Szwecji i w Niemczech oraz były przedstawiciel RP przy Unii Europejskiej, za jego wybitne zasługi na rzecz budowy przynależności i miejsca Polski w Unii Europejskiej oraz Unii Europejskiej w Polsce.

Marcel Philipp, od 2009 Nadburmistrz miasta Akwizgran, niemiecki polityk z CDU, członek Fundacji Nagrody Karola Wielkiego, którą otrzymało 3 Polaków (prof. Bronisław Geremek, papież Jan Paweł II i szef Rady Europejskiej Donald Tusk), od lat aktywnie współpracuje z Polonią na rzecz jej integracji w NRW, za jego wybitne zasługi na rzecz dialogu polsko-niemieckiego i wspierania społeczeństwa obywatelskiego Unii Europejskiej.

Nagrodę Honorową za całokształt działalności na rzecz budowania dialogu w Europie odbierze Abp Senior Henryk Muszyński, były metropolita gnieźnieński i prymas Polski, były przewodniczący Komisji ds. Dialogu z Judaizmem oraz Zespołu ds. Rozmów z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym, współprzewodniczący Zespołu ds. Kontaktów Episkopatów Polski i Niemiec oraz delegat ds. kontaktów z Komisją Konferencji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej, prezentujący stanowisko Episkopatu Polski wobec procesu integracji Polski z Unią Europejską, bliski doradca papieża Benedykta XVI.

To i dalsze szczególy pod: 
http://poloniaviva.eu/index.php/pl/31-uncategorised/2179-nagrody-polonicus-2019-w-akwizgranie-przyznane

Pilka nozna, C-klasa grupa 2:
Hambacher SV II - Germania Lich-Steinstraß  2:5 (1:0). 60 minut nerwow zanim sie otworzyl worek z bramkami. Chlopaki sa na kursie i sciezce do awansu do B-klasy. Trzeba tylko wygrac 4 ostatnie mecze, z tego koniecznie za tydzien przeciwko majacemu 2 punkty wiecej wspólfaworytowi. 

image

I muzykalistycznosc pasujaca pod impreze - kapela 2+1 spiewa polonijna piosenke pana Frankfurtera - miodzio!


(505)  1464641

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka