23 obserwujących
877 notek
1434k odsłony
  4697   0

Jak czekoladowy orzeł zagnieździł się w apolitycznej Trójce, czyli kronika wypadków

image

Orzeł w liczbach Wysokość - 2 m Wysokość cokołu - 90 cm Rozpiętość skrzydeł - 3,2 m Piór - 1,5 tys. Waga - 500 kg
Zacznę od cytatu: - Powiedz mi, po co jest ten orzeł? - Właśnie, po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten orzeł? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest orzeł na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym orłem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest orzeł społeczny, w oparciu o radiową Trójkę i Gazetę Wyborczą, który się zutylizuje, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia.
- Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, czekoladowych inwestycjach.

2011 - Kilkadziesiąt osób z Polskiego Radia, m.in. szefowa "Trójki" Magdalena Jethon, Wojciech Mann i Piotr Baron z tej stacji, zostało odznaczonych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

2011- Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną uroczyście otworzyli Aleję Radiowej "Trójki". - Taka alejka "na sto procent należy się radiowej –"Trójce” - zaznaczył prezydent.W ceremonii otwarcia alei uczestniczyli m.in. dziennikarze Trójki, w tym jej dyrektor Magdalena Jethon, a także Anna Nehrebecka, Urszula Dudziak i Zbigniew Zamachowski.

2013 - Impreza "Orzeł może" miała pokazać nowoczesny, radosny patriotyzm. Organizowała ją radiowa Trójka i "Gazeta Wyborcza" pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego. To był marsz 2 maja w Dniu Flagi z różowymi balonikami zamiast narodowych flag i czekoladowy orzeł, którego nie można było zjeść. Szefowa Trójki Magdalena Jethon uważa, że akcja była sukcesem. Zapewnia, że pieniądze na nią nie pochodzą z abonamentu, a ze środków własnych radia.

2014 - Najnowszy singiel Pawła Kukiza "Samokrytyka (dla Michnika)" nie będzie puszczany na antenie Polskiego Radia. Muzyk nazywa to "cenzurą prewencyjną", szefowa Trójki tłumaczy zaś, że chodzi o równe szanse w nadchodzących wyborach samorządowych.

2015 - Nie zmuszajcie prezydenta do uczestniczenia w płytkich awanturach - powiedział w radiowej Trójce Bronisław Komorowski, po czym złożył na pamiątkę wizyty swój podpis na ścianie stacji. Wyborcom należy się pogłębiona dyskusja i nie chcieliby oni słuchać awantur podczas debaty - dodał. Zapowiedział, że jeśli znajdzie się w drugiej turze wyborów, na pewno będzie chciał spotkać się oko w oko z kontrkandydatem.


2016 - Dziennikarze radiowej Programu Trzeciego Polskiego Radia postanowili zaprotestować przeciwko zmianom w ich miejscu pracy. Błyskawicznie podnieśli larum i w liście otwartym grzmią o „upartyjnieniu” mediów. Co ciekawe ci sami dziennikarze nie widzieli nic złego w zaangażowaniu „Trójki” w polityczne akcje Bronisława Komorowskiego.

2017 - - Czekoladowych orłów i podpisów Bronisława Komorowskiego na ścianach Trójki nie będzie. Ale podpisów prezydenta Andrzeja Dudy, z całym szacunkiem, też nie będzie - deklaruje Wiktor Świetlik, szef Trójki. Z Trójką żegnają się kolejni znani dziennikarze. „Gazeta Wyborcza” ogłasza pogrzeb stacji. Zarząd Polskiego Radia postawił Artura Andrusa i Roberta Kantereita pod ścianą: albo Trójka, albo TVN24, czyli konkurencja. I od tego zaczęła się na dobre awantura wokół Trójki.

2019 - Wiktor Świetlik - redaktor naczelny radiowej Trójki -  rezygnuje z kierowania stacją. Świetlik kierował rozgłośnią ponad dwa lata. „Byłem wykończony tkwieniem w samym środku konfliktu politycznego” - stwierdził. Wszystko odbywało się w warunkach permanentnej nagonki, mającej na celu destabilizację słuchalności i utwierdzenie społeczeństwa, że nastąpiła „śmierć Trójki”, „PiS zarżnęło Trójkę”.

III 2020 - Red. A. Gacek, której wygasła dotychczasowa umowa, otrzymała inną propozycję kontynuacji pracy w Polskim Radiu, jednak sama podjęła decyzję o jej nieprzyjęciu. Gacek ujęła to inaczej sugerując, że została brutalnie zwolniona - "Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki." Dziennikarka prowadziła audycje z Wojciechem Mannem.

III 2020 - Z Trójki odchodzi weteran, zatrudniony jeszcze za czasów Gomułki, Wojciech Mann. Pytany o powody swojego odejścia z Trójki przyznaje, że ma ono związek z odejściem Anny Gacek. Zdecydował sposób, w jaki PR rozstało się z jego redakcyjną koleżanką.

IV 2020 - Zarejestrowano spółkę o przewrotnej nazwie "Ratujmy Trójkę", mimo że prawdziwym celem było rozwalenie Trójki przez utworzenie konkurencyjnego radia i przejęcie kadry. Wspólnicy wpłacili po 500 zł,Radio „Nowy Świat” utworzyła spółka „Ratujmy Trójkę” - prezesem zarządu jest Piotr Jedliński, a członkami Anna Krakowska i Krzysztof Łuszczewski. Wspólnikami są: Jan Chojnacki, Magdalena Jethon, Anna Krakowska, Jerzy Sosnowski, Krzysztof Łuszczewski, Patrycja Macjon, Piotr Jedliński i Wojciech Mann.

Lubię to! Skomentuj68 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura