20 obserwujących
873 notki
1383k odsłony
2196 odsłon

Wymolestował od księdza całkiem fajną pożyczkę. Nabrał Papieża i sławną posłankę

Wykop Skomentuj65

image


Marek Lisiński z Fundacji "Nie Lękajcie się" pożyczył pieniądze od księdza, nie oddał ich, a później oskarżył duchownego o molestowanie. Były już szef Fundacji "Nie lękajcie się", zajmującej się pomocą dla ofiar księży pedofili, jest twarzą walki z tym ponurym zjawiskiem w Kościele. Szczerość jego intencji miał potwierdzać fakt, że sam był w młodości molestowany przez księdza. Nigdy jednak nie ujawnił, w jakiej parafii doszło do przestępstwa oraz kim był jego prześladowca.


Marek Lisiński miał wzbudzić litość u księdza Zdzisława Witkowskiego, proboszcza parafii w Korzeniu. Przedstawił się jako były ministrant jego parafii, który potrzebuje pieniędzy na leczenie żony. Pożyczył 30 tys. zł. Pieniądze zobowiązał się zwrócić po powrocie z Niemiec, gdzie planował pracować. Gdy ksiądz dowiedział się, że w sprawie choroby żony został oszukany, zażądał zwrotu pożyczki. Marek Lisiński złożył pisemne zobowiązanie do zwrotu pieniędzy. Wkrótce potem napisał do biskupa płockiego pismo, w którym oskarżył proboszcza o wykorzystywanie seksualne. Ks. Zdzisław Witkowski został ukarany przez biskupa 3-letnim zakazem sprawowania posługi kapłańskiej. To wszystko przy braku konkretnych dowodów - co jednak nie powinno dziwić, bo do molestowania miało przecież dojść w latach 80.


Po głośnym w mediach wyroku miliona złotych zadośćuczynienia dla ofiary wykorzystywania seksualnego przez księdza Lisiński stał się ekspertem od problemu pedofilii. O jego fundacji "Nie lękajcie się" zajmującej się pomocą dla ofiar księży zrobiło się głośno, gdy opublikowała raport i mapę pedofilii. Marek Lisiński cały czas publicznie podkreślał, że jako ofiara księdza nie otrzymał pomocy od Kościoła, a biskupi nie wykonali w jego stronę przyjaznego gestu. W jednym z listów wysłanych do kurii napisał:
"Jeżeli Biskup byłby gotowy wypłacić mi rekompensatę w wysokości 200 tys. zł na terapię, straty moralne i psychiczne, gotów jestem zrzec się przyszłych roszczeń, a nawet wycofać się z działalności publicznej w fundacji". Marek Lisiński miał być jednym z bohaterów „Tylko nie mów nikomu”, ale został wycięty z filmu, po tym jak w lutym wysłał SMS-a do Tomasza Sekielskiego. Zażądał w nim 25 tysięcy złotych na fundację „Nie lękajcie się” i 25 tysięcy dla siebie.


Sebastian Karczewski w książce  "Pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa" opisuje przypadki niesłusznych oskarżeń wobec kapłanów na całym świecie. Jeden z rozdziałów poświęca Lisińskiemu. "Marek Lisiński nie jest żadną "ofiarą księdza-pedofila" jest osobą poszywającą się pod taką ofiarę" - pisze ostro Karczewski. Podsumowuje, że ta sprawa podobna do serii przypadków oszustów w USA, którzy zwęszyli możliwość wyłudzenia pieniędzy od Kościoła. "Wypłacanie pieniędzy naciągaczom, obraża uczucia prawdziwych pokrzywdzonych" - podsumowuje.

image

Papież Franciszek całował go po rękach, Scheuring-Wielgus wielbiła, a to zwykły naciągacz i oszust.

Wykop Skomentuj65
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo