17 obserwujących
786 notek
1185k odsłon
2260 odsłon

Patryk Jaki, polski młot na unijne czarownice i absurdy.

Wykop Skomentuj105

image

Jest młody,  zawzięty, nie zepsuty polityką i jeszcze mu się chce. Zarzucają mu, że ma pochodzenie romskie, nie wiem, czy to jest wada, według mnie może być atutem. Ci co walczą o prawa mniejszości niech spróbują mu to wytknąć.

Dziś europosłowie zdecydują, czy Niemka Ursula von der Leyen zostanie przewodniczącą Komisji Europejskiej. W trakcie debaty na forum Parlamentu Europejskiego niezwykle mocne przemówienie w języku angielskim wygłosił europoseł Patryk Jaki. Przypomniał on unijnym politykom, o tym jak traktuje się polskie władze w Unii Europejskiej.

- Unia Europejska rozpoczęła upokarzającą procedurę z art. 7 wobec Polski. Ktoś zadecydował, że jest to legalne, gdy np. sędziowie akceptują okradanie ludzi z ich majątków. A z drugiej strony to jest jednak nielegalne, kiedy zwracamy ludziom wpływ na system wymiaru sprawiedliwości. Np. postanowiliśmy wprowadzić pewne nowe rozwiązania w procedurach sądowych, chociażby losowe próbki i kontrole w procedurach. Więc proszę, abyście mi państwo podali jeden przykład rozwiązania, które wdrożyliśmy w Polsce, które nie istnieje w jakimś innym państwie członkowskim. Zawsze pada ta sama odpowiedź. Jest to cisza, po prostu milczenie -   mówił Jaki do europosłów.

Wobec mojej Ojczyzny toczy się upokarzająca procedura z art. 7 dotyczącą praworządności. Ktoś uznał, że praworządne są sądy, które wydawały nieruchomości na 150-letnie osoby. A niepraworządne są zmiany, które przywracają ludziom wpływ na wymiar sprawiedliwości – mówił europoseł Patryk Jaki podczas debaty w PE.

"Miałem tylko jedną minutę, ale już czas wykorzystać każdą okazję, aby przypomnieć radykalnej części elit w UE, że używając art 7 ośmieszają sami siebie" – napisał na Twitterze.

 I kto walczy w Europarlamencie o sprawy polskie? Czy Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein, która już dawno zapomniała, że była Polką,  a może Jerzy Buzek, który już dawno zapomniał po co tam jest? O różnych Lewandowskich, Millerach, czy Cimoszewiczach nawet nie wspominam. Boże chroń Polskę i daj siły Jakiemu, bo w tych młodych ludziach nadzieja.

Wykop Skomentuj105
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka